„Elu- ja ralliradadel“ tulu suunatakse Ants Seileri fondi

Eelmise aasta hilissügisel EAL pidulikul hooajalõpu auhinnagalal oma 85. juubelit elulooraamatu „Elu- ja ralliradadel“ väljaandmisega tähistanud EAL auliige Uno Aava on ühtlasi Ants Seileri Fondi üks asutajatest ning eestvedajatest. Raamat on osutunud tõeliseks müügihitiks ning pälvinud ühtaegu ka 2014. a Georg Hackenschmidti nimelise auhinna eridiplomi, kuna žürii arvamuse kohaselt oli tegemist ühe spordiraamatu traditsioonilisi piire kaugelt ületava teosega. Kogu „Elu- ja ralliradadel“ müügist saadav kasum suunatakse sihtotstarbeliselt Ants Seileri fondi, millest üks osa läheb fondi omakapitali suurendamiseks, teine osa järgnevate perioodide stipendiumiteks. Ants Seileri Fond on 2009. a endise Tallinna Autoremonditehase töötajate kogu poolt loodud sihtotstarbeline fond eesmärgiga toetada rahalise stipendiumiga autoeriala üliõpilasi ja noori insenere, kellel on silmapaistvaid saavutusi autospordi alal, võidusõidutehnika konstrueerimisel ja täiustamisel ning populariseerimisel.

„Eesti autospordi suurust ilmestavad lisaks võidusõitjate tegudele võistlusradadel ka meie inseneride võimekus ning saavutused. Rohkem kui poole sajandi eest Ants Seileri ja tema kaaskonna poolt loodu elab omamoodi edasi meie tänastes noortes, selle heaks näiteks on Formula Studenti meeskonna saavutused ülejäänud maailma ülikoolide seas peetavatel võistlustel,“ ütleb EAL peasekretär Martin Harak. „EAL peab oluliseks, et inseneriharidus ning elukutse seisaks edaspidigi au ees. Tänu sellistele suurmeestele nagu Uno Aava on meil nüüd võimalik olnud lüüa kaks kärbest ühe hoobiga – ühelt poolt oleme saanud talletada oluline osa Eesti autospordi ajaloost selle suurepärase raamatu kaante vahele, teisalt võimaldame noorel andekal inseneril saada Ants Seiler fondi abil innustust ning toetust enda unistuste elluviimisel.“

Eesti Rahvuskultuuri Fondi allfondina tegutseva organisatsiooni senisteks stipendiaatideks on läbi aastat olnud Ruben Lend, Kristjan Maruste, Jüri Oleitšuk, Siim Nõmme ning Allar Sats. Fondi halduskogu on 5-liikmeline, nende seas Uno Aava, Kalle Keel, Juhan Sein, Rein Siim ja Meelis Telliskivi.

Käesoleva aasta stipendiumitaotluste esitamise aeg lõpeb 15. oktoobril. Selle aasta stipendiumi suurus ei ole fondi halduskogu poolt veel määratud.

Ants Seiler (31. III 1930 Tartu – 2. VI 1968 Riia) oli Eesti autosportlane. Ta tuli 1961. a vormelite ringrajasõidus vormel 3 klassis Nõukogude Liidu meistriks, 1965. ja 1966. a võitis samal alal hõbeda. Oli Estonia võidusõiduautode tootmise üks algatajaid ja vormelite konstruktor. Ants Seiler hukkus Biķernieki ringrajal 1968. aastal. 2009. a loodi Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Ants Seileri allfond, tunnustamaks autoeriala tudengeid ja noori insenere. Annetusi fondi saab teha Eesti Rahvukultuuri Fondi arveldusarvee 221001101347, selgitusega „Annetus Ants Seileri fondi“. Juurde tuleb lisada isikukood, annetuselt ei peeta kinni tulumaksu.

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas