Ajakirjanikule

Ajakirjanikud on EALi võistlustele alati oodatud. Lai ja professionaalne meediakajastus aitab kaasa ala arengule ja on võistlejatele motivatsiooniks, et püüelda veelgi kaugemate sihtideni.

Pääs võistlustele

Kuna võistlused on sageli tasulised, tuleks ajakirjanikel võistluseelsel nädalal võtta ühendust võistluse korraldajaga, et tagada ligipääs. Sageli on võistlusjuhendis toodud välja ka võistluse pressiülema kontaktandmed ja sel juhul on kasulik pöörduda otse tema poole.

Korraldajalt võib küsida ka soovitusi selle kohta, kus ja millal on parim võimalus teha intervjuusid või leida filmimiseks / pildistamiseks sobivaid kohti.

Sageli on võistluse ametlikul lehel eraldi vorm ajakirjanike registreerimiseks võistlusele. Sel juhul tuleb see korralikult ära täita, et korraldaja või pressiülem saaks teile saata just kõige vajalikumat infot.

TV-Foto

Võistlusest parima ettekujutuse annab rohke video- ja fotomaterjal. Kuna autosport on ohtlik ala, siis tuleb pealtvaatamiskohad paigutada nii, et seal seistes oleks turvaline võistlusi jälgida. Pildistavate ja filmivate ajakirjanike jaoks teeb see töö keeruliseks. Seetõttu annab EAL fotograafidele eriõigusi. Eriõigused tähendavad seda, et need fotograafid võivad viibida publikualadest väljaspool. Eriõigusega fotograafidele annab EAL või võistluse korraldaja fotovesti. Vesti saamise ja kasutamise kohta loe täpsemalt siit.

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas