Algas Eesti „Aasta sportlane 2016” rahvahääletus, anna hääl autosportlastele!

Teisipäeval algas Eesti Olümpiakomitee korraldatav “Aasta sportlane 2016” rahvahääletus. Oma hääled saab anda interneti teel aadressil www.postimees.ee/spordigala. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval “Spordiaasta Tähed 2016” auhinnagalal.

Aasta parimate sportlaste valimisele annab avalöögi täna, 22. novembril alanud rahvahääletus, kus kõigil spordifännidel on võimalus “Aasta sportlane 2016” konkursil oma lemmiku poolt hääletada.

Spordifännid saavad Aasta sportlaste valimisel kaasa lüüa interneti hääletuskeskkonnas, aadressil www.postimees.ee/spordigala, kus saab hääli anda nii Aasta meessportlase, Aasta naissportlase, Aasta võistkonna kui ka Aasta treeneri kategoorias. Rahvahääletus lõppeb 20. detsembril, kell 13.

2016. Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgitatakse välja rahvahäälte, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Aasta noorsportlane selgub spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Spordiaasta laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul “Spordiaasta tähed 2016”, millest otseülekannet saab jälgida Kanal 2 vahendusel.

Eestis on aasta parimaid sportlasi valitud juba enam kui 80 aastat. Esimeseks Aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kergejõustiklane Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi Aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus Aasta võistkond ning 1988. aastast alates antakse välja Aasta treeneri tiitlit.

2015. aastal pälvisid kõrgeimad tunnustused ja Kristjani-nimelised auhinnad:

Aasta meessportlane – tõstja Mart Seim

Aasta naissportlane – maadleja Epp Mäe

Aasta võistkond – Eesti sõudmise 4-paat koosseisus Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä

Aasta treener – tõstetreener Alar Seim

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa hinnangul oli lõppev spordiaasta edukas. “Eesti sportlased on tänaseks rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt võitnud juba enam kui 140 medalit, 33-lt erinevalt spordialalt. See on kinnitus Eesti spordi konkurentsivõimest ja ka laiapõhjalisusest,“ selgitas Sõõrumaa ja lisas: “Usun, et konkurents Aasta parimate tiitlitele kujuneb pingeliseks ja kindlaid võitjaid ette ennustada on keeruline. Kogemus näitab, et palju põnevust toob parimate valimise juurde just rahvahääletus, kuna lisaks sportlikele saavutustele peavad fännid oluliseks ka sportlaste poolt aasta jooksul pakutud emotsioone. Kindel on, et iga toetushääl loeb ja see võib lõpliku paremusjärjestuse selgitamisel osutuda äärmiselt oluliseks. Kutsun kõiki spordiaasta parimate valimisel kaasa lööma”.

Eesti Meedia peaprodutsent ja sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer lisas: “Spordiaasta Tähed gala on alati olnud oodatud sündmus ja et nüüd on EOK meediapartner Eesti Meedia telekanal Kanal 2 ja Postimees online keskkond, siis see on meile põnev väljakutse. Eesti Meedia pöörab järjest rohkem tähelepanu spordi kajastamisele oma tele- ja raadiokanalites, onlines ning kirjutavas meedias. Olen kindel, et Baltikumi suurima meediakontserni võimekus, kogemus ja pühendumus viivad Spordiaasta Tähed gala uuele tasemele.”

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Telia, ERGO, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino, Paf, Silberauto.

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas