Avalöögi sai Eesti autoralli meistrivõistluste sari

Kui kaks esimest, talverallidena ja lõunanaabrite juures sõidetavatena planeeritud etappi jäid ära ilmastikuolude tõttu, siis kolmanda, Rapla ralli, jättis ära juba koroonakriis. Nii sai Viru Rallist hooaja avaetapp, kus pikalt oodanud sportlased oma võistlemisnälga ja sama kaua elamuste nappuses vaevelnud publik lõpuks leevendust leidsid. Rõõm oli tõdeda, et mõlemaid jagus raja äärde märksa enam kui muidu ehk oodata võinuks.

Kirsiks tordil oli kahtlemata maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveoja osavõtt Hyundai i20 WRC autol, neile sekundeerisid Ford Fiesta WRC-l starti asunud Georg Gross ja Raigo Mõlder. Valitsevatele tšempionitele kohaselt ei lasknud Tänak ja Järveoja kordagi kahelda võitjas ja sama kindel oli ka Grossi ja Mõlderi teine koht. Protoautol kindla kolmanda koha noppinud Egon Kauri ja Silver Simmi polnud üllatuseks meeste kiirus, vaid pigem see, et auto lõpuni kestis. Seljatatud R5-autodel võistelnud konkurendid jagasid omavahel poodiumiväliseid kohti ja selles lahingus suutis vanameister Raul Jeets (Škoda Fabia R5) alistada noore Roland Poomi (Hyundai i20 R5).

Tulise lahingu pidasid R2 Junior Challenge klassis maha eestlased Robert Virves/Sander Pruul ja soomlased Lauri Joona/Ari Koponen. Kuigi sellises järjekorras ka lõpetati, võinuks rumalate vigade vältimisel esikohaheitlusse sekkuda ka leedukad Justas Simaska/Titas Simaska. Pole kahtlust, et külalised põhjast ja lõunast ei kavatse siinse meistritiitli noppimist kohalikele noortele lihtsaks teha.

Teiste klasside (EMV4, EMV5, EMV6 ja EMV7) lõikes olid parimad Edgars Palodis/Lasma Tole, Kristjan Kelement/Timo Kasesalu, David Sultajants/Siim Oja ja Marko Ringenberg/Allar Heina.

Märkimisväärselt arvukas ja konkurentsitihe oli võistlus veokate klassis (EMV8, 16 ekipaaži), kust võitjatena väljusid Taavi Niinemets/Esko Allika. 

Kõigi võistlustulemustega saab tutvuda siin 

Eesti Autospordi Liit tänab kõiki võistlejaid, korraldajaid ja neile kaasaaitajaid, publikut ja EMV sarja toetajat Grossi Toidukaubad. Järgmise meistrivõistluste etapina sõidetakse Lõuna-Eesti teedel 22.-23. augustil.

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas