EOK presidendi Neinar Seli kõne EALi hooaja lõpetamisel

Head autosportlased, kõik meeskonnaliikmed, toetajad, külalised

Käesolev spordiaasta on olnud Eestile edukas. Üheteistkümne kuuga on meie atleedid võitnud olümpiamängudelt, maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt 123 medalit.

Häid tulemusi on saavutanud ka Eesti autosportlased. Tähelepanuväärne on Ott Tänaku ja Kuldar Siku kolmas koht Sardiinia WRC etapilt. Tegemist oli Oti esimese poodiumikohaga WRC-autoga ning selle suurepärase tulemuseni jõudis ta juba oma esimesel hooajal. On oluline välja tuua, et sarnase saavutuseni on jõudnud läbi ajaloo vaid neli meest, kelle hulgas on ka üheksakordne ralli maailmameister Sebastien Loeb.

Lisaks Otile ja Kuldarile on viimasel kümnendil Eestit tutvustanud maailmale ja kuulsust toonud oma rahvale Markko Märtin, Urmo Aava, Marko Asmer, Sten Pentus, Kevin Korjus ja teised tublid võidusõitjad. Eesti rahva huvi rallispordile kaasa elada on põhjanaabrite juures, aga ka mujal maailmas täiesti põhjendatult kadedust ja imetlust pälvinud.

Suur tänu teile visaduse, vapruse, töökuse ja sihikindluse eest. Te olete eeskujuks tuhandetele noortele, kes teie edust innustatuna endki spordiga seovad.

Imetluse ja kiituse on ära teeninud teie meeskonna liikmed, kelle pühendumine, teadmised, kogemus ja arukus on aidanud teil spordis oma unistusi teoks teha ja kelle hool, tähelepanu ja sõbralik nõuanne on kindlasti toeks olnud ka väljaspool sporti.

Suur tänu toetajatele, need summad räägivad enda eest - sain teada, 1 (ühe) Eesti rallimeeskonna aastaeelarvega on võimalik üleval pidada 8 (kaheksa) Selveri võrkpallivõistkonda.

Viimastel aastatel olen pidanud kuulma kriitikat, et Eesti Olümpiakomitee ei pööra piisavalt tähelepanu mitteolümpiaaladega tegelevatele spordialaliitudele. Luban siinkohal seda suhtumist parandama asuda.

Soovin teile, kallid sportlased ja autospordi eestvedajad, kõrgete eesmärkide täitmist tuleval hooajal.

 

27.11.2012 

Neinar Seli
EOK president

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas