Markko Märtinit tunnustati Eesti Olümpiakomitee teenetemärgiga

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsustas tunnustada EOK kõrgeima autasu ehk teenetemärgiga Eesti spordi arengusse olulise panuse andnud ja praegugi aktiivseid sporditegelasi Markko Märtinit, Õnne Pollisinskit ja Mart Siimanni.

EOK presidendi Neinar Seli sõnul on selle aastased laureaadid oma spordis tegutsemise aja jooksul jätnud maha tugeva jälje. Nad on olnud spordi erinevates valdkondades teerajajateks ja tugevateks liidriteks. „Need on inimesed, kelle kirg ja pühendumine on aidanud ja aitab jätkuvalt Eesti sporti edasi viia. EOK teenetemärk on tunnustus ja lugupidamisavaldus nende aastate pikkuse tulemusliku töö eest,“ ütles Seli

Eesti Olümpiakomitee tunnustab teenetemärgiga Eesti olümpia- ja spordiliikumise edendajaid, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud silmapaistev ja teedrajav.

Teenetemärki on välja antud alates 2006. aastast. Selle aja jooksul on teenetemärke omistatud 48 inimesele. Eelmisel, 2015. aastal pälvisid EOK teenetemärgi Lembitu Kuuse, Tõnu Pääsuke, Rein Ottoson, Mart Poom ja Tõnu Lume.

Teenetemärgi saajad kinnitab EOK täitevkomitee. Teenetemärgid antakse üle 15. aprillil 2016. a toimuval EOK täiskogu istungil.

EST RUS ENG

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli mobiilis

veebitehas