Aavo Talvar sai MK-finaalis 7. koha!

Portugalis Portimao kardirajal toimunud Rotaxi maailma karikavõistluste finaalis sai Senior klassis sõitnud Aavo Talvar 7. koha.

Finaali viiendalt realst alustanud Talvari start kõige paremini ei õnnestunud ning ta langes mõned kohad tahapoole. Ring-ringilt Aavo tempo aga paranes ning visa sõiduga hakkas ta paremusjärjestuses ettepoole tõusma. Võistluse viimastel ringidel näitas ta meisterlikku klassi ning suutis tihedas finišiheitluses tõusta seitsmendaks.

Talvari kiiruses ei saa kahtlustki olla, sest tema nimele jäi kindlalt finaalsõidu kiireim ringiaeg. 21-ringilise võistluse võitis iirlane Charlie Eastwood, teine ja kolmas koht läksid Suurbritanniasse.

Teistel MK-finaalist osavõtnud eestlastel finaalsõitudesse kahjuks asja polnud. DD2 Masters klassis sai Priit Sei 47. koha, Junior klassis oli Ralf Aron 52. ja Senior klassis Kairo Kivi 52. kohal.

2011. aastal MK-finaalis poodiumi kolmandale astmele tõusnud Georg Vanni jaoks lõppesid tänavused võistlused kahjuks eelsõitudes, kuna kehv mootor ei võimaldanud konkurentsivõimalisi ringiaegu sõita. Paremini läks meie lõunanaabritel, kui DD2 klassi finaalis sai lätlane Konstantin Calko teise koha.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas