Alustab sari City Motors Cup - „Noored roolis 2013“

Tuletame meelde, et Tartu linna, Rannaküla jääraja keskuse, City Motorsi ja Eesti Autospordi Liidu rallikrossikomitee eestvedamisel alustab juba sellel laupäeval autospordi sari noortele, City Motors Cup „Noored Roolis 2013“.

Kokku on sellel hooajal plaanis sõita kolm etappi jäärajal ja vähemalt kuus etappi suvel asfaldil. Õpetamaks noori poisse ja tüdrukuid varakult autoga targalt ja ohutult sõitma nii talvel jäärajal kui suvel asfaldil. Kogemused saadakse harjutades ja omavahel võisteldes. Lisaks hindamatule kogemusele on see sari ka väga heaks lävepakuks noortele, kellel on huvi autospordi vastu.

Talvised kolm etappi on paigas, suvine kalenderplaan on veel koostamisel, kuid korraldajate sõnul on plaanis suvel sõita vähemalt kuus etappi. Suvised etapid toimuvad asfaldil ja Eesti suuremates keskustes.

Noorte võistlustel on äärmiselt oluline see, et kasutatav tehnika oleks võrdne. City Motors abiga on sarjas kasutusel alustuseks kuus identset Renault Twingot (1998. aasta mudel). Autod loositakse võistlejate vahel enne starti.

Arvestusklasse on kolm, mis jaotuvad vanuse ja oskuste järgi:

8-12 aastased ilma litsentsita.

13-17 aastased ilma litsentsita.

11-17 aastased, kellele on väljastatud EALi poolt sõitja litsents ja on osalenud autospordi võistlustel.

Poistel ja tüdrukutel peetakse eraldi arvestust.

Sõitjatel kiivri kandmine kohustuslik. Korraldaja tagab igale võistlejale kõrvalistmel juhendaja-abilise, aga seal võib ka lapsevanem või esindaja ise olla.

City Motors Cup „Noored Roolis 2013“ ühe etapi stardimaks on 50 €, mis sisaldab autorenti koos kütuse ja rehvidega.

Esimene etapp sõidetakse juba laupäeval, 16. veebruaril Kuremaal, Palamuse vallas, Jõgevamaal. Võistlus toimub jääraja Eesti karikavõistluste teise etapi raames. Kogu info nii konkreetsete etappide kui ka sarja kohta on leitav www.autosport.ee/rk

City Motors Cup „Noored Roolis 2013“ talvine kalender

1.etapp 16. veebruar Kuremaa

2.etapp 23. veebruar Võru

3.etapp 03. märts Põltsamaa

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas