Alustas Zebra Cup - „Noored Roolis 2014“ sari

Eelmisel aastal alustati Eesti Autospordi Liidu initsiatiivil või osalusel mitme noortele suunatud sarjaga. Üheks neist on Zebra Cup - „Noored roolis“ mis osutus väga menukaks ja jätkub tänavu. Tegu on 8-15 aastastele noortele suunatud sarjaga, kus sõidetakse identsetel Renault Clio tänavasõidu autodel ning terve 2014 aasta hooaja peale on planeeritud 9-10 etappi.

Ehkki võistluste käigus selgitatakse välja ka kiireimad, pole see eesmärk omaette, kuna võistlusest olulisem on noorele autohuvilisele anda aegsasti märku tehnika ja liiklusega seotud ohtudest. Kõrvalistmelt juhendavad noori roolijaid kogenud sõiduinstruktorid, soovi korral on õpetussõnu võimalik jagada ka lapsevanemal endal.

Hooaja esimene etapp sõideti 25. jaanuaril Rannakülas, Võrtsjärve jääl koos Eesti jääraja karikavõistluste esimese etapiga ja osalejaid oli kokku 29. Sarnaselt eelmise aastaga on noored jagatud nelja rühma: 8.-12. aastased poisid, 8.-12. aastased tüdrukud, 13.-15. aastased poisid ja 13.-15. aastased tüdrukud.

Enim huvilisi – 18, oli 8.-12. aastaste poiste seas, kolme vooru kokkuvõttes oli avaetapil parim kahe viimase vooru kiireim poiss Kardo Tamm. Teine avavooru võitnud Alex Reinsalu ja kolmas Hannes Saar. 13-15 aastaste poiste seas oli avaetapi parim Alo Tupits, teine Ragnar Sikk ja kolmas Joosep Kikas. 8-12 aastaste tüdrukute klassis edestas Annika Toode Krisette Sanderit ja 13-15 aastaste tüdrukute klassis sai võidu Age Sander.

Zebra Cup - „Noored Roolis 2014“ teine etapp sõidetakse 15. veebruaril taas koos Eesti jääraja karikavõistluste etapiga Kuremaal. Osalemiseks ei pea omama enda kiivrit, need on korraldajal kohapeal olemas, hea oleks, kui seljas on mugavad ja sportlikud riided. Lisainfo: http://www.autosport.ee/zebra-cup-noored-roolis-2014-0

Vaata avaetapi fotosid

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas