Audruringil lõpetati ringrajahooaeg vägevate võidusõitudega

Sel nädalavahetusel peeti rekonstrueeritud Audruringil maha suur autode ja mootorrataste võidusõit, millega tõmmati mõlemal alal kodusele võistlushooajale joon all. Uus rada meelitas kohale viimastel aastate kohta ennenägematu hulga võidusõitjaid – stardiprotokollidesse kanti üle 150 nime.

Autodest oli tähelepanu keskmes klass BMW 325 Cup, kus rajal käis enneolematult palju, 20 võistlejat. Raimo Kulli saavutas kaks ülekaalukat võitu, kuid tema selja taga käis iga järgmise koha pärast armutu heitlus ning mõlemad võistlussõidud olid publikule algusest lõpuni ülimalt põnevad. Enar-Klaus Kunman suutis kahel korral teisena lõpetada, laupäeval läks kolmas koht Marek Saarele, pühapäeval Tõnis Hommikule.

Vormel-Balticus oli osalejaid vaid viis, kuid Erko Vallbaum ning Eesti esimene ja seni ainus naissoost vormelipiloot Nanci Ristla pidasid omavahel maha kaks tulist duelli. Laupäeval juhtis enamiku võistlusmaast Vallbaum ja võttis ka võidu, kuid kiireima ringi tegi siiski Ristla. Pühapäeval hoidis Nanci Ristla liidrikohta stardist kuni eelviimase ringini, siis õnnestus Vallbaumil end mööda pressida ja võitjana lõpetada. Ristla kaotas vaid 0,13 sekundit. Vallbaumi kiireim ring – 1.14,617 ehk 152,941 km/h – on aga uue Audruringi absoluutne rekord.

Ülejäänud autoklassides tulid võitjaks (kõigis klassides peeti kaks sõitu) Marcus Lukas Kiisa (noorteklass), leedulased Mantas Neverdauskas (Kumho Challenge) ja Martynas Gryška (Baltic Open), venelane Aleksandr Antonov (Baltic Open) ning lätlased Lauris Vīgants ja Didzis Pope (Nacionālā klase).

 Võistluste tulemused: www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=836225 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas