auto24 Rally Estonia võit pärast dramaatilist lõpplahendust Ralfs Sirmacisele ja Maris Kulsšile

foto: Jaanus Ree

Pühapäeval sõideti FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapi, auto24 Rally Estonia kuus viimast kiiruskatset. Ralli lõpplahendus saabus eelviimasel katsel, kui liidrikohal olnud Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautov (Ford Fiesta R5) olid sunnitud katkestama. Selle hooaja teise rallivõidu FIA ERC sarjas said Ralfs Sirmacis-Maris Kulsš (Skoda Fabia R5). ERC2 klassis olid võitjad Rainer Aus-Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes olid üldarvestuses kolmandad ja ERC Junior klassis olid võitjad Miko Niinemäe-Martin Valter (Peugeot 208 R2).

Enne ralli eelviimasele katsele minekut oli Lukjanuki edu Sirmacise ees 28,2 sekundit, ühelt hüppelt maandudes purunes nende auto roolivarras ja juhitamatu autoga sõideti teelt välja, mille tagajärjel tuli autolt alt esiratas. Liidriks tõusis noor Läti sõitja Ralfs Sirmacis koos Maris Kulsšiga kes ralli ka võitsid ning said võitjakarikad Tartus Raekoja platsil oleval poodiumil pea kohale tõsta.

„Võit on loomulikult hea aga ma oleks seda tahtnud rohkem saada võitluses, mitte sellepärast, et Lukjanuk katkestas. Loomulikult me pingutasime ja hoidsime pinget peal kogu aeg,“ rääkis Sirmacis peale rallit.

Teine koht kuulus Kajetan Kajetanowiczile ja Jarek Baranile (Ford Fiesta R5), kes kaotasid liidritele 1.34,5. Kolmandad ja ERC2 klassi võitjad olid Rainer Aus ja Simo Koskinen, kes päeva viimastel katsetel kaotasid aega auto tehniliste probleemide tõttu, kaotust võitjatele jäi 3.44,8.

„Me sõitsime üle kivi ja viga sai tagadiffer. Viimased katsed ja ülesõit poodiumile olid väga närvesöövad. Seda parem tunne oli taas poodiumil olla,“ rääkis Aus pressikonverentsil. Üldarvestuse neljandad olid Raul Jeets ja Andrus Toom (Skoda Fabia R5), kelle kaotus Ausile oli 18,6 sekundit.

ERC2 klassi teine koht kuulus Mait Maarendile ja Mihkel Kapile (Mitsubishi Lancer EVO X), kolmandad olid pühapäeval Rally 2 reeglite kohaselt peale laupäevast katkestamist jätkanud Siim Plangi ja Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X).

ERC Junior kategoorias ei andnud Miko Niinemäe ja Martin Valter konkurentidele võimalust ja finišeerisid kodusel Euroopa meistrivõistluste etapil võitjatena. Edu Marijan Griebeli ja Pirmin Winklhoferi (Opel Adam R2) ees oli 39,8 sekundit ja ERC Junior sarja liidrite Chris Ingrami ja Elliott Edmondsoni ees 44,5 sekundit.

„Eelmisel aastal polnud me nii konkurentsivõimelised kui sellel aastal. Olime tänavu kindlamad ja kiirust oli rohkem. Kõik toimis 100% ja see oli meie jaoks tõeliselt hea ralli. Raja ääres oli nii palju Eesti fänne ja sõpru, see on seletamatu tunne,“ rääkis Miko Niinemäe.

Gustav Kruuda ja Ken Järveoja olid ERC Junior arvestuse neljandad.

Ametlikud lõpptulemused: http://rallyestonia.com/wp-content/uploads/2014/05/5.18-ERC-OfficialFinalClassification.pdf

Open klassis said neljeveoliste autode arvestuses võidu Martynas Samsonas ja Mindaugas Varza (BMW M3X), kaheveoliste autode klassis olid parimad Martinš Sesks ja Reinis Vilsons (Peugeot 208 R2).

auto24 Rally Estonia raames moodustati ka elavate logode aktsioon, mis jõudis Eurospordi vahendusel üle maailma: https://www.youtube.com/watch?v=cf-FIPu_x8w

auto24 Rally Estonia esimese päeva parimad hetked: https://www.youtube.com/watch?v=NLNxCt9mArI

auto24 Rally Estonia teise päeva parimad hetked: https://www.youtube.com/watch?v=E7b-O24X7wY

auto24 Rally Estonia eel maitsesid välissõitjad Eesti toitu ja sellest valmis ka video: https://www.youtube.com/watch?v=rsNm_-qCSHg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas