auto24ring avati pidulikult koos Open Track’iga (VIDEO)

Laupäeval, 27. aprillil toimus Pärnumaal, Audru vallas uue, auto24ring pidulik avamine. Märtsi alguses avalikustati seni Audruringi nime all toimetanud uue ringraja nimisponsor, milleks oli auto24 ja nüüd oli sobilik aeg rada ka kohapeal pidulikult avada. Uue raja maksumus on ligi kuus miljonit eurot

Ringrajal on selles paigas pikad traditsioonid, aga tänapäevast võistluspaika hakati Audrusse kavandama 20 aasta eest ja alles kolmandal arendajal, A2 Racingul Andres Halliga eesotsas läks see korda, vahendab ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen tõdes, et valmis on saanud väga hea ringrada. "Ma olen tõsiselt uhke, et Eestil on kõige moodsam ringrada selles Euroopa osas. Tänan teid veel kord selle töö eest, mis te olete teinud. Olen teie üle väga uhke," ütles Vatanen arendajatele.

auto24 ringraja juhataja Andres Hall ütles, et nemad alustasid asjaga 2009. aastal ja ehitamine läks lahti 2011. EAS-ilt saadi 3,2 miljonit eurot Euroopa Liidu raha, suureks toeks olid erainvestorid. Kergelt see rada siiski ei tulnud.

"Ma alguses eeldasin, et see asi, mis siia teha, on raske, ja kindlasti on palju takistusi. Aga tagantjärele vaadates neid raskusi ja probleeme oli veel suurusjärgu võrra rohkem," ütles Hall.

Pärnu linnale on kaheksa kilomeetri kaugusel asuvast ringrajast kasu, sest linnas ööbitakse ja kasutatakse muid teenuseid.

Rõõmu teeb ringraja käivitajatele seegi, et kõik suve nädalavahetused on juba võistluste ja muude üritustega sisustatud.

Antud uudises on refereeritud ERRi uudistesaadet Aktuaalne Kaamera.

VAATA AKTUAALSE KAAMERA UUDISLUGU AUTO24RING AVAMISEST

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas