auto24ringil selgusid tänavused autoringraja Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrid

Möödunud nädalavahetusel sõideti auto24ringil Baltikumi ja Põhja-Euroopa (NEZ) ringrajameistrivõistluste viimane etapp.

Nii mõnelgi Eesti ringrajasõitjal oli kodurajal veel võimalus hooaja kokkuvõttes meistrikarikas peakohale tõsta ning osadel neist see ka õnnestus.

Balti meistrivõistluste kõige kiiremas klassis Baltic GT, võttis võidu kodurajal sõitnud Raivo Tamm. Porche GT3 autoga tänavustel meistrivõistlustel osalenud Tamm lõpetas hooaja kokkuvõttes parima eestlasena viiendana.

Tänavuse Balti meistrivõistluste Baltic GT esikohakarika viis Soome, Lamborghini Gallardol sõitnud Marko Rantanen.

Baltic Touring Car 1 klassi arvestuses teenis Pärnu etapi esikoha ning võitis hooaja kokkuvõttes ka meistritiitli Peeter Peek. Honda Civicul sõitnud eestlane võitis hooaja viiest etapist kolm.

Formula Historic klassis, kus tänavu osales ka kuus Eesti ringrajasõitjat teenis hooaja kokkuvõttes esikoha Andris Grikis, kelle sõiduvahendiks Estonia 21-10. Parima eestlasena teenis ajaooliste vormelite klassis kolmanda koha Estonia 21 sõitnud Taavi Kuul.

Historik rahvusliku klassi meistritiitli viis tänavu Lätti Jānis Vanks. 2018.aasta neljas koht kuulus ainsa eestlasena klassis osalenud Simo Lindile.

S1600 klassis teenis hooaja kokkuvõttes esikoha idanaaber Dmitry Saveteev. Toyota Yaris autol sõitnud Steven Puustile S1600 klassi pronksmedal.

Legendaarsete Volgade klassis osales eestlastest tänavu ainsa sõitjana Kristjan Sooper, kes aasta kokkuvõttes tuli kümnendaks. Klassi meistritiitel lätlasele, Ervins Kreicbergsile.

Balti 4 tunni kestvussõidu meistritiitel läks tänavu Leedu meeskonnale GSR Motorsport, kes enne viimast etappi hoidis teist kohta. Kui meeskond oli Leedu oma, siis tükike sellest karikast kuulub ka Eestile, sest meeskonna üks kahest sõitjast oli Mikk Maaten, kes andis kodurajal suure panuse sellesse, et meeskond sõidu finišis sai meistrikarika peakohale tõsta. Vahe teise koha meeskonnaga jäi hooaja kokkuvõttes lõpuks kõigest 8 punkti.

Ainsa Eesti meeskonnana BEC4H klassis vaid ühel etapil osalenud ALM Motorsport, teenis hooaja kokkuvõttes 16.koha.

Lisaks Baltikumi meistritiitlitele selgusid Pärnus sõidetud etapil ka tänavused Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) klasside meistrid.

BMW Xtreme klassis, kus hooaja jooksul osales ka kuus Eesti ringrajasõitjat, viisid meistritiitli üle lahe Soome Juha Huhtala / Markus Gronthal.

Parima eestlasena lõpetas hooaja kuuenda kohaga Kren Tunder, kellele kuulus ka aasta viimase võistluse esikoht.

Porche klassi NEZ meistritiitel rändas tänavu sarnaselt BMW klassile Soome. Tommi Haru järel sai hooaja kokkuvõttes klassi teise koha Oliver Tiirmaa ning kolmanda Raivo Tamm.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas