Autokrossi Eesti meistrivõistlused jätkusid kuumal Tapa rajal (VIDEO)

Tapal sai laupäeval näha veoautokrossi. Tegu oli selle aasta teise etapiga ja sõitjaid oli kuuma ilmaga kohale tulnud pea 20.

Kõige rohkem sõitjaid, üheksa, oli GAZ 51/52 klassis, kus nii kvalifikatsioonis kui poolfinaalides oli kiireim mees Andris Jurcins Lätist. Kuid finaal on see, kus selgub päeva kokkuvõttes võitja ja seal oli võidukas valitsev meister Olari Saarniit, kes edestas Jurcins’it ja kolmandaks tulnud Marko Tiinast.

Saarniit on ka peale kahte etappi sarja liider, olles kogunud 29 punkti.

GAZ 53 klassis oli üsna heas hoos Erko Sibul, kes sõitis kvalifikatsioonis välja päeva parima ringiaja autode arvestuses. Ta võitis esimese poolfinaali ja oli teises kolmas, kuid finaalis pidi paraku katkestama. Võidu sai Mikk Mäesaar, teine Andres Allik ja kolmas Illimar Hirsnik. Sibul on peale kahte etappi sarja liider, teine Allik ja kolmas Mäesaar.

Veobagi Super klassis oli võidukas Vahur Lillmann Lauri Leiteni ja Mart Henningi ees.

Vaata kokkuvõtvat videot Tapa veoautokrossist

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas