Baltikumi ja Põhjamaade koostöös saavad Põhja-Euroopa ringraja meistrivõistlused uue hoo

Kolmapäeval, 5. oktoobril kohtusid Tallinnas Eesti Autospordi Liidu ja Soome Autospordi Liidu ringrajakomiteede esindajad ja kõige olulisemaks teemaks oli piirideülene koostöö. Varasematel kohtumistel on kaasatud sellesse teemasse ka Läti Autospordi Liidu ringrajakomitee. Eesmärgiks on läbi uuendatud Põhja-Euroopa meistrivõistluste arendada ringrajasporti nendes riikides ja anda sportlastele võimalus sõita erinevatel ringradadel rahvusvahelises konkurentsis. Lisaks tugevdab see kohalikke meistrivõistlusi, kuivõrd Põhja-Euroopa meistrivõistluste etapid on plaanis sõita rahvuslike meistrivõistluste etappide raames. Kuna FIA Põhja-Euroopa meistrivõistlustel on lubatud sõita ka rahvuslike litsentsidega, siis on tehtud ettepanek, et rahvuslike litsentsidega saab osaleda ka teise riigi meistrivõistlustel ja tulla ka meistriks. Eesti-Läti suunal on see toiminud juba varem, Soome ringrajakomitee liikmed viivad selle soovi nüüd ka oma riigi autospordiliitu. Pikemas plaanis on soov rohkem kaasata ka Rootsit ja teisi Põhjamaid ning Venemaad, mis samuti kuuluvad FIA Põhja-Euroopa tsooni.

Praegu on veel vara rääkida konkreetsetest kuupäevadest ja klassidest, milles plaanitakse Põhja-Euroopa meistrivõistlusi pidada, 28. oktoobril toimub Oslos FIA Põhja-Euroopa tsooni koosolek, kus peaks kinnitatama uuenenud sarja klassid, kalender ja tehnilised tingimused.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas