Driftisõitjad treeningpäeval: Rada on väga äge!

Neljapäeval alustasid driftijad Laitse RallyPargis treeninguid uuendatud rajal, et homseteks Drift Allstars GoPro Eesti etapi hinnatavateks kvalifikatsioonisõitudeks rada hästi käppa saaks. Osa sõitjaid võttis kõrvalistmele ka ajakirjanikke ja fänne.

Laitse Rallypargis algas täna varahommikul tihe sagimine, sest võistlusautod tuli veel viimast korda üle vaadata, et saaks suunduda rajale treeningsõite tegema. „Rada on vägev! Selle raja eripära on see hüpekas raja alguses, et siis auto tagaosaga sõita tükk aega võimalikul lähedal betoonseinale. See meeldib mulle väga!“ kommenteeris viiekordne Iirimaa driftimeister ja Drift Allstars meister James Deane. Lisapõnevust pakub see, et rada kulgeb veel eri kõrgustel ehk rada ei ole algusest lõpuni täisulatuses näha. Kui Eesti sõitjaile on tegemist kodurajaga, millega ollakse suuremal või vähemal määral harjunud, siis väliskülalised olid rajast väga vaimustunud ning sõitsid treeningringe nii palju kui vajadust, tahtmist või jaksu jagus. Treeningpäev lõppes alles õhtutundidel. Väike videopilk tänastest treeningsõitudest: https://www.youtube.com/watch?v=pWcZ82-vo3A.

Treeningpäev tähendab sõitjale kümneid ja kümneid ringe rajal, mille juures pole neil kahju ka kaassõitjatele sõidurõõmu valmistada. Kes mõnelt sõitjalt kaasasõitu küsis, selle üldjuhul ka sai. Lisaks fännidele sõidutasid James Deane, Formula Drifti profisõitja Ryan Tuerck ja Eesti driftija Harold Valdma ka ajakirjanikke, kes said oma esimese driftikogemuse külg ees kurvi sisenemiskiirusega 150 kilomeetrit tunnis. Kuna sõitjad on Euroopa parimad, siis said kõik kaassõitjad väga positiivse elamuse osaliseks.

Treeningud jätkuvad homme hommikul ning päeva teises pooles toimuvad kvalifikatsioonisõidud, mille paremusjärjestus otsustab laupäevased finaalpaarid tandemsõitudes.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas