Eesti Autospordi Liidu kandidaat FIA Young Driver Excellence Academy programmi on Martin Rump

28.-31. oktoobril toimub Hollandis, Lelystadis 2014/2015 FIA Young Driver Excellence Academy noorte autosportlaste koolitusprogrammi Põhja-Euroopa eelvoor. Kokku toimub üle maailma kuus eelvooru, mille võitjad saavad endale koha 2014/2015 FIA Young Driver Ecxellence Academy koolitusprogrammis. Lisaks on kõikide eelvoorude peale neli wild cardi, kokku osaleb programmis seega kümme noort autosportlast. Eestlastest on selles programmis osalenud 2011. aastal Egon Kaur, programmi mentoriteks on endine vormel-1 sõitja Alexander Wurz ja autoralli maailmameister, kaardilugeja Robert Reid.

FIA poolt oli ära määratud, et kandideerida saab kas ralli-või ringarajasõitja. Eesti Autospordi Liidu ringrajakomitee valik oli tänavu Vormel Renault 2.0 Eurocup sarjas sõitev Martin Rump. EAL Rallikomitee valik oli Sander Siniorg. EAL juhatus selgitas hääletusega välja EAL poolse kandidaadi ja selleks on Martin Rump.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas