Eesti Autospordi Liit tunnustas 2018. aasta parimaid

Laupäeval 1.detsembril toimus Saku Suurhallis pidulik gala „Eesti Autospordi Tähed 2018“. Ligi 1000 inimese osalusel autasustati ja tunnustati kõigi autospordi distsipliinide tänavuse aasta

Eesti meistri- ja karikavõistluste esikolmikuid, tänati toetajaid ja õnnitleti juubilare. Lisaks medalivõitjatele kuulutati välja ka 2018. aasta parimad autosportlased.

Gala avas kõnega Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen, kes alustuseks palus kõigil aplodeerida ja tunnustada Eesti autospordi elavat legendi ja tänavu oma 90. sünnipäeva tähistanud Uno Aavat, kes ka ise galal kohal viibis.

Seejärel kiitis Vatanen kõiki Eesti autosportlasi, kes 2018. aastal nii kodus kui maailmas tegusid teinud. Vatanen tõstis teiste seast esile autoralli MM-sarjas väga hea hooaja teinud Ott Tänakut ja Martin Järveoja,

kardi Euroopa meistrivõistlustel OK Junior klassi kulla võitnud Paul Aronit ning Euroopa F3 meistrivõistluste neljandat meest Jüri Vipsi.

Eesti autosportlasi tunnustas oma kõnes ka peaminister Jüri Ratas, kes kiitis autospordirahvast 2018. hooaja heade tulemuste ning soovis edu peagi algavaks uueks hooajaks.

Autoralli maailmameistrivõistlustel tänavu kolmanda koha saanud ning Toyota Gazoo Racing meeskonna MM-võiduni aidanud Ott Tänak ja Martin Järveoja said tunnustuse kahes kategoorias.

Meestele kuulus Karl Siitani nimeline rändauhind “Parim rahvusvaheline tulemus rallil” ja aasta parima rallimeeskonna tiitel.

Aasta parima noore rallisportlase auhinna viis koju Ken Torn, kes 2018. aastal tegi debüüdi autoralli MM-i raames sõidetavas juunioride sarjas JWRC. Aasta parima ringrajasõitja auhind kuulus Jüri Vipsile,

parima kardisportlase auhind Paul Aronile ning parima driftisportlase karikas Mihkel Norman Tultsile.

Eesti Autospordi Tähed 2018 galal esitleti ka värsket ja järjekorras juba 16. raamatu Eesti Autosport.

Kõigi autospordi distsipliinide 2018. aastat kokkuvõtvas raamatus leiab loo Ott Tänaku ja Martin Järveoja edukast hooajast, noorte ringrajasõitjate Jüri Vipsi ja Ralf Aroni aastast tugevas Euroopa F3 sarjas.

Raamatus on ka erilugu kaardilugeja Kuldar Siku värvikast karjäärist, kes tänavusel Portugali rallil tähistas esimese Eesti rallisportlasena 100 MM-ralli täitumist. Ligi 400 lehel on lisaks lugemisele ka palju põnevaid fotosid ning statistikat.

Kellel galal ei õnnestunud Eesti Autosport 2018 raamatut soetada, siis alates uuest nädalast on seda võimalik saada nii EAL kontorist kui ka Apollo ja Rahva Raamatu poodidest üle Eesti.

Muusikalise poole eest hoolitsesid pidulikul galal Elina Nechayeva ja Andrei Bogach ning Koit Toome & Bänd. Tantsumuusikat valis õhtu jooksul pidulistele DJ Vaido Pannel. Rikkaliku toidulaua kattis Carmen Gatering.

Eriauhinnad, rändauhinnad ja aasta parimad 2018

ERIAUHINNAD

Erki Sport superkrossi Superfinaali karikas

SILVER VIILAS

Eesti Kardiliidu parim noor kardisportlane

RUBEN VOLT

Aasta parim uustulnuk driftis

KEVIN LUIGE

 

RÄNDAUHINNAD

Drifti alakomitee rändkarikas „Aasta parim driftija“

MIHKEL NORMAN TULTS

Kiirendusvõistluste rändkarikas

ANDRES ARNOVER

Eedo Raide nimeline rändkarikas “Parim tagaveoline rahvusliku rühma rallipaar”

MADIS VANASELJA – JARMO LIIVAK

Rein Talvari nimeline rändkarikas “Parim noor rallisportlane”

KEN TORN

Igo Rätsepa nimeline rändkarikas “Parim seeria-auto ringrajal”

MARTIN RUMP

Indrek Vanaselja rändkarikas parimale Eesti kardisportlasele

PAUL ARON

Ants Seileri nimeline rändauhind “Parim vormelisõitja rahvusvahelisel areenil”

JÜRI VIPS

Karl Siitani nimeline rändauhind “Parim rahvusvaheline tulemus rallil”

OTT TÄNAK - MARTIN JÄRVEOJA

 

2018. AASTA PARIMAD AUTOSPORTLASED

Aasta kardisportlane 2018

PAUL ARON

Aasta driftisportlane 2018

MIHKEL NORMAN TULTS

Aasta kiirendussportlane 2018

HARRI LILLEVARS

Aasta parim 4x4 offroadis 2018

VÕISTKOND RÖÖVLID - RAUL PEHTER JA ARNO TOOM

Aasta parim veoautokrossis 2018

MAIT MÄESAAR

Aasta parim rallikrossis 2018

ANDRI ÕUN

Aasta ringrajasõitja 2018

JÜRI VIPS

Aasta rallipaar 2018

OTT TÄNAK – MARTIN JÄRVEOJA

 

Oli edukas autospordiaasta 2018 ning kohtume juba uuel ja loodetavasti veel edukamal!!

 Foto: Karli Saul

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas