Eesti Autospordi Liit valis koostööpartneriks Amserv Auto

Eesti Autospordi Liit ja Amserv Auto sõlmisid kolmeaastase koostöölepingu, mille kohasel saab Amservist EALi ametlik autopartner ning liidu kasutusse antakse kaks Toyota hübriidsõidukit – RAV4 ja Yaris. Leping sai allkirjad Eesti Autospordi Liidu pidulikul galal.

Eesti Autospordi Liidu peasekretäri Alar Arukuuse sõnul on Eesti Autospordi Liidul on uue autopartneri lepingu sõlmimise üle suur heameel. “Tänu Ott Tänaku ja Martin Järveoja liitumisele Toyotaga WRC sarjas, on ju paljude eestlaste ootused järgnevatel aastatel seotud just Toyota automargiga. Järgnevateks aastateks meie kasutusse antavad uued Toyota hübriidid aitavad oluliselt kaasa Eesti autospordi juhtimisele ning sekretariaadi tööde ja tegemiste teostamisele. Loodame olla vääriliseks partneriks Amservile ja Toyotale,“ lisas liidu peasekretär Alar Arukuusk.

Amserv Auto juhatuse esimehe Margus Nõmmiku sõnul on Amserv juba aastaid olnud Eesti kultuuri suurtoetaja ning spordikultuur on üks osa sellest. “Loodetavasti on see stardiks pikale koostööle, kus Amserv Auto ja Toyota saavad oma õla alla panna Eesti autospordi arengule. Lisaks sellele on ka ajastus väga õige, sest peale mitmeid aastaid on Toyota tagasi rallimaailmas. Teades Toyota pühendumist ja Toyota Gazoo Racing professionaalsust, on kindlasti ambitsioonid kõrged ning minnakse kihutama ainult kirkamate medalite suunas,” ütles Nõmmik.

“Oluliseks faktiks on kindlasti ka meie oma eesti ekipaaži liitumine Toyota Gazoo Racing Teamiga ja kõik Eesti Toyota fännid ei pea enam valima kas kaasa elada eestlastele või Toyotale vaid saavad nüüd pöialt hoida koos mõlemale,“ lisas Amserv Auto juhatuse esimees.

Eesti Autospordi Liidu presidendi ja rallilegendi Ari Vatanen sõnul on liit väga tänulik, sest Eesti autosport vajab kaasamõtlevaid, tugevaid partnereid ja Amserv ning Toyota on kindlasti siinkohal parim valik.

Amserv Auto tegutseb 1992. aastast ja on Toyota ametlik edasimüüja ning üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltikumis. Amservis töötab Eestis ja Lätis kokku üle 450 inimese.

Eesti Autospordi Liit ühendab Eestis autospordiga ja autondusega tegelevaid juriidilisi ja füüsilisi isikuid nende töö edendamiseks ning koordineerimiseks. EALi tegevus peab tõstma liikluskultuuri ja -ohutust Eesti Vabariigis ning võimaldama oma liikmetele FIA eesmärkidega sätestatud autondusalaseid tegutsemisvõimalusi.

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas