Eesti Drifti Meistrivõistluste avaetapp mattis Saku Suurhalli ümbruse suitsupilve (VIDEO)

Sel nädalavahetusel peeti Saku Suurhalli taga parklas spetsiaalselt ettevalmistatud driftirajal maha Eesti Meistrivõistluste avaetapp driftis. Kui laupäevasel kvalifikatsioonide päeval olid tingimused tänu vihmahoogudele võistlejatele väga keerulised siis pühapäeval oli vanajumal selgelt autosportlane ning kostitas sõitjaid ja pealtvaatajaid mõnusa suvise ilmaga. Pealtvaatajate suureks rõõmuks oli ka piisavalt tuuline ning suurhalli tagune ei mattunud püsivalt rehvisuitsu sisse, nii olid kompaktse raja ja suurepäraste ilmaolude toel loodud suurepärased eeldused tihedate sõitude jälgimiseks.

Kus suitsu seal tuld

Õismäe kandis oli mõlemal päeval näha väiksemat metsapõlengut meenutavat suitsusammast, see oli põhjustatud sadadest rehvidest mis professionaalsed võistlejad kahe päeva jooksul ära kulutasid. Aga siiski, PRO AM sõitja Kristjan kaare sai ebameeldiva üllatuse osaliseks, kui klapikambrikaane tihendi purunemise tõttu loetud sekundite jooksul kogu mootoriõli võrdselt raja ja kapotialuse vahel ära jagunes. Selle tulemusel mootoriruumis alguse saanud põleng sai tänu sõitja ja kohapealse päästemeeskonna kiirele tegutsemisele väga kiirelt kustutatud.

Finaalid

PRO AM klassi võidu viis koju Arti Kannisto kes koos Karl-Peeter Nõmmega näitasid finaalis pealtvaatajatele väga ilusat sõitu. Nii kohtunikud kui pealtvaatajad olid ühel meelel, see finaal oli täiesti pro klassi vääriline, ning mõlemad sõitjad tegid suurepärase sõidu ning Arti võidu otsustas vaid see, et tema sõit oli veelgi suurepärasem. Viimase poodiumikoha hõivas endale Timo Pino napsates selle neljandaks jäänud Raigo Rande käest.

PRO klass näitas väga tuliseid lahinguid terve päeva vältel, üldvõidu viis koju kvalifikatsioonide teine Kristjan Klemets, kes finaalis peale one more time sõitu veenis kohtunikke enda paremuses ja sundis Kert-Eigo Kulla poodiumil teisele kohale. Otsustavas sõidus sai määravaks muidu perfektse soorituse teinud Kert-Eigo pisike eksimus, samas kui Kristjani viimane jälitussõit pani pealtvaatajad tribüünidel püsti tõusma ja täiel häälel oma heameelt väljendama. Venna Timo jälgedes, kes võitis pro AM klassi võttis PRO klassis kolmanda koha endale Jako Pino. Neljandaks jäänud Randar Kajol esinesid tehnilised probleemid ning kahjuks tal sõitu lõpetada ei õnnestunud.

Pealtvaatajate rõõmuks

Korraldusliku poole pealt oli meeldivaks uuenduseks videokordused sõitudest suurel ekraanil mis olid abiks nii kohtunikele hindamisel kui pealtvaatajatele omavaheliste arutelude selgitamisel. Saue HOBIzone oli kohal kõikide autosportlaste rõõmuks professionaalsete raadioteeljuhitavate automudelitega ning nii said nii suured kui väiksed autospordihuvilised oma kihutamisjanu rahuldada. On selgelt näha, et driftist on saamas üritus kuhu tõesti tulla kogu perega päeva veetma.

Eesti Drifti Meistrivõistluste avaetapp kinnitas, et taaskord on oodata põnevat hooaega. Driftihuvilisel on aga põhjust oma kalendrisse ära märkida 11.-12. juuni, mil toimub järgmine etapp "Pärnu Summer Bash" Pärnus, auto24ringil.

Kristjan Kaare põleng: https://www.youtube.com/watch?v=5M_-lMspj5Y

Klemets vs Kulla finaalsõit: https://youtu.be/WymvHUNL6_w

Kulla vs Klemets finaalsõit: https://youtu.be/0kRe1GHLMJc

Finaalsõit läbi Samsung VR 360 kraadi kaamera (autor pildi.guru): https://www.youtube.com/watch?v=77PfusnZ5HY

Foto: Karola Koopuu

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas