Eesti driftisõitjatelt Lätis väga tugev esitus

Möödunud nädalavahetusel võtsid Eesti ja Läti driftijad lõunanaabrite juures mõõtu. Osavõtjaid oli enam kui poolsada, rada oli kõigile sõitjatele uus ja keerulise lahendusega, kuid meie mehed näitasid suurepärast vormi!

Üldarvestuses võidu võtnud noor talent Kevin Pesur ütleb, et esikoht tuli talle üllatusena, kuid seda enam on emotsioonid laes! „Rada oli tehniline ja kõigile uus, kuid juba trennides mõistsime, et meile sobib see tegelikult hästi,“ meenutab andekas noormees.

Tõeline üllataja!

Tõeliselt pani publiku ahhetama aga hoopis üllatuslikult teise koh saavutanud Jordan Valdma, kes algajana tegi vend Harold Valdma autoga uskumatult suurepärast sõitu. Mehe enda sõnul on rada talle südamelähedane, kuna ka vend alustas driftimist just seal. Et rada on hästi tehniline, lisas vaid võlu juurde. Kuigi sõidus algaja, on drifti põhitõed Jordanil selged, sest ta on juba viis hooaega Haroldi spotter olnud ning paratamatult pidanud analüüsima ka teiste sõitjate sõite. Kuna enda sõnul unistab ta alati suurelt, siis unistas seegi kord kohe poodiumikohast. Ja unistus täitus. Kusjuures noormehe enda sõnul ei olnud ka esikoht püüdmatus kauguses. „

"Kuna mul puudus enne seda võistlust täielikult tandemi kogemus, siis jäin väga rahule, et suutsin oma esimesel võistlusel poodiumil lõpetada,“" nendib Jordan Valdma rahulolevalt.

Üldkokkuvõttes kümnendana kvalifitseerunud ja Eesti arvestuses kolmanda koha saavutanud Henri Kivimägi tunnistab aga, et talle rada ei istunud ja seetõttu ei olnud ka ootused esialgu just kõige suuremad. Ometi ees sõitjana ta oma sõnul väga ei eksinud ja jälitaja rollis olid rajast suuremaks probleemiks aeglased vastased, kelle taga üpris keeruline sõita.

„"Minu võistlus sai läbi Top 8s kus kaotasin jälitades oma sõiduvea tõttu, mis oligi ainuke mis kripeldama jäi. Aga Eestlastest olin kolmas seega minu esimene poodium, selle üle olen väga õnnelik,"“ rõõmustab Kivimägi.

Viimane etapp on kohe käes!

Juba paari päeva pärast tõmmatakse legendaarsel Rapla kardirajal kokku driftihooaeg. „Kamasa-Tools Drift Superfinals 2015“ on üritus, kus pannakse võistluste käigus paika Eesti käesoleva aasta driftimeister Pro-Street klassis. Henri Kivimägi sõnul on tal ka seal plaanis korralik esitus teha ja taas poodiumit külastada. Kevin Pesurgi on laupäeva oodates positiivses meeleolus ning avaldab, et aktiivne ettevalmistus võistlusteks käib juba nädala algusest saadik. „Tunne on hea ja kindlasti tahame pakkuda pro-klassi meestele tugevat konkurentsi nagu eelmisel aastal,“ lubab Pesur.

 

Läti etapi Eesti esikolmik:

Kevin Pesur

Jordan Valdma

Henri Kivimägi

 

Ajakava laupäeval 12. septembril:

8:00 Avatakse pääsla

8:00-10:00 Registreerimine

8:30 Võistlejate koosolek, kõik klassid

9:00 -9:30 Street klassi treening.

9:30- 12:00 Pro ja pro-street treening

10:30 Tandemtreening

11:00 Avatakse pääsla pealtvaatajatele

11:30 Street klassi koosolek

12:00 Street klassi top 8 sõidud

12:40-14:40 Pro-street kvalifikatsioon

14:45 Võistlejate koosolek

15:10 Pro-street klassi finaalid

17:00 Superfinaalid

19:00 Autasustamine

Pilet 10 eurot, alla 12 aastastele tasuta!

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas