Eesti esindajad FIA Historic Motor Sport Seminaril

15.-16. veebruaril toimus Saksamaal Stuttgartis FIA Historic Motor Sport Seminar, mis oli kahel tööpäeval täis informatsiooni ajalooliste võistlusautode võistluste korraldamise ja tehniliste küsimustega seotud kohtumisi. Seminar tipnes 16. veebruari õhtul piduliku auhinnatseremooniaga, kus autasustati Historic autodel sõitjaid erinevatelt aladelt – ringrada, ralli ja hill-climb. Kogu seminar toimus autospordi seisukohast olulise tootja, Mercedes Benzi, muuseumis. Tegemist oli suurepärase keskkonnaga sellise mastaabi ja tähtsusega ürituse korraldamiseks.

Eestist osalesid seminaril Euroopa Meistrivõistluste etapi, Rally Estonia, korraldusmeeskonna ja Eesti Autospordi Liidu esindajad. Ühelt poolt oli seminaril osalemise eesmärk olla kursis Historic autode reeglite ja võistluse korraldamisega seotud viimaste muudatustega. Teine oluline eesmärk oli tutvustada Rally Estoniat ning üldiselt Eestit kui suurepärast sihtkohta, kuhu tulla võistlema hästi korraldatud võistlustele ja nautima ilusat loodust. Seda nii võistlejatele, kui ka FIA Historic komitee liikmetele.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas