Eesti kardisõitjad tegid hooajaga edukat algust Hispaanias.

Neli Aix Racing teami kardisõitjat alustasid hooaega Hispaanias Campillose kardirajal, kus sõideti iga-aastane Rotax Winter Cup. Rotax Junior klassis osalesid Kevin Korjuse noorem vend Kaspar Korjus ja selles klassis oma esimest hooaega sõitev Siim Leedmaa. Nii treeningutel kui kvalifikatsioonis näitas head hoogu Kaspar Korjus, lõpetades ajasõidu 14.kohaga. Leedmaa kohaks kvalifikatsiooni järel oli 42. Laupäeval sõideti eelsõidud, kus edasi finaali pääses otse 28 parimat, ülejäänud pidid koha finaali lunastama lohutussõidust. Kõige napimalt jäi otse finaalist välja just Korjus, kes peale eelsõite oli 29. Lohutussõit laabus Aix Racingu sõitjal suurepäraselt ja koht finaalidesse oli tagatud. Oma debüütvõistlust Rotax Junior klassis teinud Siim Leedmaale jäi seekord finaaliuks suletuks, aga 37.koht on kindlasti tulemus, millega noormees võis rahule jääda. Eelfinaalis tegi Kaspar Korjus suurepärast tööd ja tasuks 21.koht. Finaalis tuli tal mõned kohad tagasi anda ja nii tuli hooaaja avavõistluselt Korjusele 26.koht.

Rotax Max klassis näitas tasemel sõitu Aix Racing Teami piloot Sten Dorian Piirimägi, kui kvalifikatsioonist tuli kirja kõva 5.aeg. Sama kohaga väljus Piirimägi ka eelsõitudest. Eelfinaalis pidi Piirimägi mõned kohad loovutama ja tulemuseks 8.koht. Finaalis suutis Sten positsiooni ühe koha võrra parandada ja see on Piirimäele ühtlasi tema välisvõistluste parim tulemus. Rotax Max klassis osales veel ka neljas Aix Racing teami sõitja Hannes Tammpere, kes 34.sõitja konkurentsis saavutas 27.koha.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas