Eesti Mootorispordimuuseum paotab laupäeval huvilistele ukse

Järgmisel suvel Turbas, endise Ellamaa elektrijaama hoones avatav Eesti Mootorispordimuuseum paotab eeloleval laupäeval toimuva Euroopa Muinsuskaitsepäevade raames huvilistele mõneks tunniks uksed. Täpsemalt alates kella 12.00 (juhendatud tuurid kell 14.00, 15.00 ja 16.00). Samuti on Eesti Mootorispordimuuseum samal päeval kohal Haapsalus toimuvatel Nostalgiapäevadel, kus näitab ühte haruldast museaali, Estonia 9 M vormelautot oma suurepärastest kogudest.

Arno Sillat, Eesti Mootorispordimuuseumi juhatuse liige: „Muinsuskaitsepäevade raames on võimalus tutvuda tuleval suvel avatava Eesti Mootorispordimuuseumi hoonega. Endise Ellamaa elektrijaama suuremad renoveerimistööd on lõpetatud ja kuigi sisetööd veel käivad, saavad külastajad siiski pildi ette, millised need ruumid hakkavad välja nägema."

"Haapsalu Nostalgipäevadel aga näitame laupäeval meie kogust pärit haruldast vormelautot Estonia 9M, mis oli esimene nö tõsine seeriatoodangu võistlusauto ja pärit 1960-ndate keskpaigast. Antud eksemplar on üks viimaseid, mis sellest mudeliseeriast ehitati. Tõeliselt nostalgilise sigarikujuga vormelil on Wartburgi mootor. Antud mudeleid on üldse vaid kolm tükki säilinud ja seega eriti haruldane.“

1923. aastal arhitekt Aleksandr Vladovski projekti järgi valminud neogooti sugemetega paekivihoone renoveerimistöödega kavatsetakse lõpetada 2016. aasta kevadel ja sama aasta suvel avada Eesti Mootorispordimuuseum külastajatele. Ruumi on esimeses etapis 3500 ruutmeetrit, teine etapp lisab veel üle 1000 ruutmeetri ja kolmandas etapis valmivad kaks väiksemat hoonet, mis kasvatavad kogu kasutatava pinna umbes 6000 ruutmeetrini.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas