Eesti ringrajasõitjatele Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrivõistluste avaetapilt DEWALT Grand Prix´lt kaks klassivõitu

Aprilli viimasel nädalavahetusel sõideti Riias, Bikernieki ringrajal autode Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrivõistluste avaetapp DEWALT Grand Prix. Hooaja avavõistluse stardis olid ka mitmed Eesti ringrajasõitjad, kes ka oma klassides võidud võtsid.

Võistlustega tehti algust reedel, kui sõideti vabatrennid ning kvalifikatsiooni sõidud.

Kõige võimsamate võistlusautode klassides Porsche GT3 ja V8 Thundercars võtsid kvalifikatsiooni võidud Jussi Kuusiniemi ja Emma Kimilainen. Legends klassi kvalifikatsiooni võit kuulus Henri Tuomaalale. 

Eestlaste lootused olid seotud NEZ (Põhja-Euroopa tsoon) klasside BMW Xtreme ja V1600 ning BEC 4H ehk Baltikumi 4 tunni kestvussõidu meistrivõistlustel osalejatega. BMW Xtreme klassis sõideti kaks kvalifikatsiooni ning nende mõlema võidud võttis Andre Kiil, kes edestas esimeses ajasõidus lähimat konkurenti 0,493 ja teises 0,503 sekundiga.

Klassis V1600 sai Simone Viidas kirja kuuenda aja, kaotades kvalifikatsiooni võitnud Mirella Nurminen-Mikkonenile 3,1 sekundiga.

BEC 4H klassi ajasõidus ei olnud vastast meeskonnale EST 1 Racing, kelle ridades startisid Raimo Kulli ja Sten Pentus. Porsche Cayman GT4 võistlusautoga sõitnud eestlased edestasid parimal ringil lähimaid konkurente 1,726 sekundiga.

Võistlused jätkusid laupäeval ja pühapäeval ning kokku toimus vihmamärjal Bikrenieki ringrajal kahe päeva jooksul 17 võistlusstarti.

Laupäeval sõidetud BEC 4H klassis liikus kindla etapivõidu poole EST1 Racing meeskond, kuid viis ringi enne lõppu olid eestlased sunnitud liidrikohalt kütuse lõppemise tõttu katkestama. Viie ringilise kaotusega kuulus EST1 Racingule 4 tunnilise sõidu lõpuks kuues koht. Sõidu võitis Skuba Racing Team.

Porsche GT3 klassi võistlejad käisid mõlemal võistluspäeval rajal ühe korra ning mõlemas võistlussõidus võttis võidu soomlane Jussi Kuusiniemi. Kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha Roope Rinne-Laturi ning kolmas oli Raimo Niemi.

Klassi V8 Thundercars laupäevase võistluse parim oli Jari Nurminen ning pühapäeval võttis võidu Henri Tuomaala. Nädalavahetuse kokkuvõttes kuulus klassivõit Tuomaale, kellele järgnesid Nurminen ja Ian Eric Waden.

Klassi V1600 laupäevase võistluse parim oli Erik Seppanen ning pühapäeval Mirella Nurminen-Mikkonen. Klassi nädalavahetuse parim oli Nurminen-Mikkonen, kellele järgnesid Noora Lahteenmaki ja Erik Seppanen. Eestlanna Simone Viidas ei startinud laupäeval üldse ning pühapäeval jäi noore neiu võistlus pooleli peale avaringi.

Kui eelmainitud klasside võistlejad käisid rajal kahel korral, siis BMW Xtreme ja Legends klassi sõitjad selgitasid parimad välja kolmes võistlussõidus.

BMW Xtreme klassi laupäevaste sõitude parim oli Andre Kiil. Kui avasõidus edestas Kiil lähimat konkurenti 13 sekundiga, siis teises sõidus oli tema edu soomlaste Gronthalide ees vaid 0,6 sekundit. Mõlemas sõidus sai kolmanda koha Kren Tunder, kes jäi avasõidus kaasmaalasest maha 15,3 ning teises 1,08 sekundiga. Kui laupäeval sõidetud võistlussõitude pikkusteks oli 10 ringi, siis pühapäeval ootas BMW Xtreme klassi sõitjaid ees 28 ringiline võidusõit. Pikast sõidust väljus taas võitjana Kiil, kes edestas seekord duot Markus Gronthal Timo Gronthal 9,2 sekundiga. Nädalavahetuse kokkuvõttes kuulus klassivõit Kiilile, kellele järgnesid Gronthalid ja Tunder.

Legends klassi sõiduvõidud võtsid Mathias Herten ja Marko Kilpiä. Nädalavahetuse parim oli kahe sõiduvõiduga Herten, kellele järgesid Kilpiä ja Johan Ahokas.

Pühapäeval tulid lisaks NEZ meistrisarja võistlejatele rajale ka Baltikumi meistrivõistluste klasside - Balti Turismiautod (BTC & TCR Trophy) ja Kumho Tyre Challenge osalejad.

BTC & TCR Trophy kvalifikatsiooni võidu võttis Arturs Batraks, kellele kuulus ka esimese võistlussõidu võit. Teise stardi parim oli Eidmantas Nekrosius. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus esikoht Batraksile, kes edestas Nekrosiust ja Edvinas Mardosast.

Kumho Tyre Challenge klassis võttis kindla kvalifikatsioonivõidu eestlane Steven Puust, kellele ei leidunud võrdset konkurenti ka mõlemas võistlussõidus. Kokkuvõttes kuulus Puusti järel teine koht Jānis Vanksile ning kolmas oli Garijs Rožkalns.

DEWALT Grand Prix detailsed tulemused leiab: http://timingteam.lt/Results-on-internet/results/2017.04.28BaTCC1

Balti meistrivõistluste hooaja teine etapp sõidetakse 27.-28.mail kodusel auto24ringil . Aasta kolmas võistlus „Riga Summer Race“ sõidetakse 18.-20.augustini taaskord Riias ning hooaja lõpetab 23.-24.septembril toimuv Pärnu etapp.

Foto autor: Raimonds Volonts

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas