Eestlased tegid kiirendusspordis ilma ka väljaspool koduvabariiki

Möödunud nädalavahetus oli kiirendussportlastele tihedat tegemist täis, kui lisaks meie oma finaalidele ka meie lähinaabruses ja pisut kaugemal peeti mitmeid võistlusi, kus osalesid ja võistid ka eestlased.

Euroopa meistrivõistluste eelviimane etapp leidis aset Rootsis Tierp Arena nimelisel kiirendusrajal. Lisaks Euroopa PRO klassidele oli võistlusarvetsuses ka hulk nn. sportsman klasse. Eesti kiirem mees Viljar Mäesepp sõitis klassis Comp Eliminator. Võistluse mõttes Viljaril kõige paremini küll ei läinud, kuna tuli leppida kaotusega juba eliminaatorisõitude teises ringis. Kõige muu poolest oli Viljari nädalavahetus igati korda läinud – auto töötas korralikult ning tuli ka uus isiklik rekord, milleks on 6,63@338km/h.

EDRS Super Comp klassis sõitnud Andres Arnover purustas samuti oma isikliku rekordi ajaga 8.51. Peale eelsõite oli tema tulemuseks kolmas kvalifitseeruja koht ajaga 8.906. Tireshake esimeses eliminaatoriringis saatis ka tema kiiresti pakkima.

Venemaa meistrivõistluste etapp Groznõis lõppes eestlase, Riivo Sinijärve võiduga. Kohalikus RWD klassis osalenud Sinijärv sõitis oma GAZ 13 Tšaika Sport kiirendusautol tulemuseks 7,98@281km/h. Kuna Sinijärve näol pole tegemist Venemaa kodanikuga, ei osale ta ka kohalikus punktiarvestuses.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas