Esimene eestlane stardib Hot Rod Drag Weekil USA-s

Maailmarekordit uuendanud Andres Arnover võistleb Ameerikas!

Ööl vastu tänast alustas Drag Week võistlust motosportlane Andres Arnover, kes uuendas hiljuti Rootsis kiirendussõidu maailmarekordit. Seal on plaan auto konkurentidega joonele panna maailmakuulsal Hot Rod Drag Weekil. Varem ei ole eestlased sel võistlusel osalenud.

Eestlased lendasid suure lombi taha viiekesi, 4 tiimiliiget ja filmimees. Meie meestele saab kaasa elada Facebookis ekstra loodud kanali kaudu. Kohaliku aja järgi kell 8 hommikul algavaid sõite on meil jälgida ideaalne, kuna siin on kell siis 16.

Maailmarekord tuli vigastuse kiuste

Augusti lõpus uuendatud maailmarekord oleks võinud napilt olemata olla, kuna juunis toimunud võistlustel sai tugevalt viga Andres Arnoveri auto. Terve juhipoolne külg sai paari suvekuu jooksul autol üles ehitatud, uuendati ka taga- ja esisilda. Ka mees ise sai korralikult raputada, tuikav kael andis tunda veel tükk aega.

„Auto sai uue värvi ja samuti uued tagumised veljed. Tehnika õnneks viga ei saanud. Mootor ja käigukast jäid terveks,” selgitab Arnover. 23. augustil olid sportlase närvid väga pingul, sest juunikuisest avariist kael veel valutas. Maailmarekordit poleks ta igatahes ennustada julgenud.

Esimene start oli väga tugev ja seega teisel stardil hoidis Arnover gaasi põhjas lõpuni ja nii sündis maailmarekord. Arnover parandas tulemust veel kolmanda ja neljandagi stardiga. Lõplikuks tulemuseks tuli 6.0 ja 376km/h 400 meetrit pikal distantsil.

Uus maailmarekord! “Pärast finishi joont tegin varjud lahti ja auto tahtis käest minna. Varju üks rihm oli avades läinud wheelebari alt läbi ja see tõmbas parema poole autost ülesse. Seega läks suht õnnelikult, et avariid ei teinud,” muigab Arnover nüüd takkajärgi.

Suured ootused

Vastu minnakse Ameerika võistlustele suure ootusärevusega, kuna sisetunne on hea ja ka tervis taastub ilusti. Viga saanud kael enam praktiliselt tunda ei anna. Sihiks on seatud terve üritus ilusti vastu pidada.

Varem on mees Ameerikat külastanud 5-6 korda, 2015. ja 2016. Aastal sai Hot Rod Drag Weeki vaatamas käidud ja sellest ajast jäi ka hinge lootus ise kunagi osaleda. Nüüd on lootusest saanud tõelisus. “Ootus on läbi teha terve üritus. See siis 1000+ miili tänaval ja 5 võistluspäeva,” avaldab Arnover. “Ehk siis lõpuni jõuda.”

Rekordisõitu näeb siit: https://www.youtube.com/watch?v=gUFSHdFtlrs

Jälgi eestlaste tegemisi ja ela omadele kaasa!

Fast Ford Racing Team https://www.facebook.com/Fast-Ford-Racing-Team-618864358257965/

Fast Ford Racing Team goes to Drag Week https://www.facebook.com/Fast-Ford-Racing-Team-goes-to-Drag-week-2018-930789177069011/

Hot Rod Drag Week https://www.hotrod.com/events/drag-week/

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas