Hankook Baltic 1000 km võitis Hollandi meeskond JR Motorsport 1

Täna Pärnus, auto24ringil sõidetud Hankook Baltic 1000 km kestvussõidu võitis BMW GT-R masinal sõitnud Hollandi meeskond JR Motorsport 1. Keskpäeval alanud võistlusele startis tugevas vihmas ja tuules üheksa meeskonda. Teisena lõpetas Leedu meeskond Alfa Romeo Club, kelle võistlusmasinaks Alfa Romeo G ning kolmandana samuti Leedust pärit meeskond Igorio lankai, kelle võistlusmasinaks VW Golf. Mõlemad meeskonnad kaotasid võitjale kolme ringiga.

Ainsa Eesti meeskonnana ekstreemsetes tingimustes auto24ringil sõidetud kestvussõidul osalenud AAMANN Racing lõpetas võistluse neljandal kohal. Klassis A kuulus eestlastele teine koht. BMW 325 masinal sõitnud eestlased kaotasid hollandlastele kuue ringiga. Meeskonda kuulus neli sõitjat: Enar-Klaus Kunman, Kristo Krinpus, Kristo Mägi ja Indrek Nilson.

Kuigi algselt oli meeskondadel plaanis läbida 1000 km, siis kehvadest ilmastikutingimustest ja vahepealsest võistluskatkestusest tingituna otsustasid kohtunikud ja võistlejad, et võistlus on mõistlik kell 20:00 lõpetada. Võitja meeskond läbis kokku 235 ringi. Võistluse katkestas kaks meeskonda, kelle hulgas ka võitja meeskonna JR Motorsport teine masin, kelle sõitja Ward Sluys võistluse 77 ringil oma võistlusmasina üle kontrolli kaotas ning sõidu väljasõidu tõttu rajaääres lõpetas.

Hankook Baltic 1000 km võistlusnädalavahetuse tulemused leiab: http://www.baltic1000km.com/et/results

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas