Harold Valdma Euroopa tugevaima driftisarja etapil neljas

Nädalavahetusel toimus Tšehhis, Sosnovas Euroopa tugevaima tasemega drifti meistrivõistluste sarja Drift Allstars teine etapp. Osa võtsid ka kaks eestlast - VAK Racing Team'i Harold Valdma (BMW E46 LSX) ja NRR'i Märt Kuvvas (Toyota Supra).

Kui Märt piirdus 32 parima sekka jõudmisega, siis Harold edastas enamikke oma konkurente jõudes välja lausa nelja parima sekka. Tema eelviimane võitlus toimus hilisema hõbemedalisti, iirlase James Deane'i (Nissan 200SX) vastu ja poodiumikohalt tõukas Haroldi Poola võistleja Marek Wartalowicz (BMW E21). Võitis Mareki kaasmaalane Dawid Karkosik (Nissan 200SX).

Umbes 700-hobujõulise BMW'ga võistleval Haroldil tekkis ka mõningaid tehnilisi probleeme. "Enne viimaseid sõite tundsin, et midagi on valesti ja jõudu oluliselt vähem. Kahjuks ei jõudnud täpsemalt kontrollida, kuid hiljem selgus, et viimased kaks tandemipaari sai sõidetud vaid seitsme silindri toel," sõnas hetkel Eesti Meistrivõistluste arvestuses teist kohta hoidev Harold. "Rada oli väga tehniline ja üsna pikk. Esimene pool oli kiire ja tuli hoida seina lähedale, millega mõni konkurent oma auto ka lõhkus. Raja lõpuosa oli aga üsna kitsas ja paras nikerdamine," kirjeldas olukorda Valdma.

Äsja gümnaasiumi lõpetanud Harold püüab sel hooajal ka Eesti meistritiitlit ja osaleb seega ka 18-19. juulil toimuval etapil auto24ringil. Kalendri kokkulangevuse tõttu tuleb tal seega vahele jätta Rootsi Drift Allstars GP, kuid ülejäänud etapid on siiski plaanis kaasa teha.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas