Hobiautod alustavad suve-hooaega Pirita teelt!

Laupäeval, 3. mail 2014 toimub Tallinnas, Pirita piirkonnas hobiautode show, millega kaasneb sõidukite ühissõitmine ehk kruiis. Hobisõidukid kogunevad kell 16.00 Maarjamäe lossi ja memoriaali, Pirita tee äärse parkla territooriumil. Tehnikaparaad toimub vahemikul 17.00 - 20.00 Pirita teel. Üritus on kõikidele huvilistele ja osalejatele tasuta. Osalema oodatakse üle 250 mootorsõiduki.

Üritusega alustavad hobiautod, millest enamiku moodustavad Ameerika päritolu autod ja mootorrattad, oma suve-hooaega. Ürituse üks eesmärkidest on pöörata üritusel osalejate ning kaasliiklejate tähelepanu ohutule ja turvalisele liiklemisele. Räägitakse ohutu liiklemise teemadel, tutvustatakse erinevaid autospordi võimalusi ja -võistlusi, mis on kooskõlastatud Eesti Autospordi Liiduga ja kus on alati täidetud kõik esmased turva- ja ohutusnõuded. Kohapealset meeleolu aitab luua päevajuht, lähemalt näidatakse ka huvitavamaid autosid. Päeva sündmusi, ürituse toimumise ajal, kajastab ja kannab üle spetsiaalne raadiojaam, sagedusega 107,1.

Korraldajad loodavad kaaskodanike mõistvat suhtumist, kuna kesklinnas on laupäeval, Pirita teel, kella 16.00 - 20.00 vahel liiklemas tavapärasest enam suurekaliibrilisi sõidukeid.

Üritust korraldab MTÜ Baltic Hot Rod Association (BHRA).

Lisainfo ja ürituse kava: www.bhra.ee

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas