Itaalias eestlaste edukaim Ralf Aron

Rotaxi Euroopa karikasarja teine etapp toimus Itaalias Laghi kardirajal. Sarnaselt Eesti nädalavahetuse ilmale valitsesid ka Kesk-Euroopas muutlikud ilmastikuolud, mis muutsid võistlused ülimalt põnevaks ja ettearvamatuks.

Treeningsõitude põhjal olid väga heas hoos Junior klassis võistelnud eestlased Jüri Vips (Strawberry Racing) ja Ralf Aron (AIX Racing Team). Eelfinaalis startis Vips 4. ja Aron 11. reast, kuid stardirüsina tagajärjel kaotasid mõlemad kõvasti kohti, kusjuures Aron langes lausa viimaseks. Võistluse edenedes suudeti oma kohti küll parandada, kuid siiski tähendas see, et finaali stardipositsioonid jäid loodetust kehvemaks.

Ka finaalis toimus esimeses kurvis suur avarii, millest Ralf Aron suutis seekord pääseda, kuid taas kord ei olnud õnne kogu võistluse ühel kiiremal, Jüri Vipsil, kes radiaatori purunemise tagajärjel oli sunnitud katkestama. Aron, kes alustas finaali 29. kohalt ja suutis 12 ringilise võistluse lõpetada 7. kohal, mis oli antud olukorras maksimum. Mark Moori (AIX Racing Team) laeks jäi Itaalias kokkuvõttes 43. koht.

Rotax DD2 klassis oli eestlaste au kaitsmas Antti Rammo (AIX Racing Team), kes terve võistlusnädala vältel näitas stabiilseid tulemusi. Finaalsõidus tuli tal leppida 22. kohaga.

Senior klassis pääses eestlastest ainsana finaali Sten Dorian Piirimägi, kes saavutas seal 28. koha. Enne Itaalia etappi üldarvestuse kolmandal kohal olnud Aavo Talvar (Talvar Racing), kes ei pääsenud finaali. Lohutussõidus sai ta kümnenda koha, finaali saamiseks pidanud olema esikuuikus. Kokkuvõttes Talvarile etapilt 43. koht.

Järgmine Rotaxi Euroopa karikavõistluste etapp toimub 21. juulil Suurbritannias. Tuleval nädalavahetusel aga peetakse Balti karikavõistluste järjekordne etapp Leedus, Smalininkai kardirajal.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas