Jan-Erik Meikup osaleb tänavu Saksamaa F4 sarjas

Möödunud aastal Eesti parimaks uustulnukaks vormelautodel valitud Jan-Erik Meikup jätkab tänavu oma vormelisõitja karjääri Saksamaa F4 sarjas. Mitmete testisõitude järel erinevate tiimidega sõlmis 16-aastane noormees lepingu võistkonnaga Jenzer Motorsport, millel erinevatest vormelisarjadest pikaajalised kogemused.

"Tegin testisõite mitmete vormel-4 sarjades osalevate võistkondadega ja Jenzer Motorsporti valisin ennekõike seetõttu, et võistkonnas oli väga hea sisekliima," kommenteeris Jan-Erik Meikup. "Võistkonna insenerid võtsid arvesse ka minu soove auto seadistamisel. Juba möödunud aastal, kui esimest hooaega vormelil võistlesin, sobis siirdumine kartautolt vormelautole mulle hästi, ja nüüd olen kiiresti kohanemas ka vormel-4 autoga."

Juba 2005. aastast kardispordiga tegelenud Jan-Erik Meikup tegi vormelautodel debüüdi möödunud aastal, mil saavutas ALM Motorsport võistkonnas sõites Eesti meistrivõistlustel 2. koha ja pälvis hooaja lõpus Toivo Asmeri rändkarika „Parim uustulnuk vormelautol“.

"Kuigi alustame hooaega Itaalia F4 meistrivõistluste avaetapiga, mis toimub 9.-10.aprillil Misano ringrajal, on siht tänavu seatud siiski Saksamaa F4 meistrisarjale, mille esimene etapp toimub 16.-17. aprillil," ütles Jan-Erik Meikup.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas