Janno Ligur jõudis rallikrossi EM-etapil poolfinaali

Rallikrossi maailmameistrivõistluste ja Euroopa meistrivõistluste etapp sõideti möödunud nädalavahetusel Norras, Helli rajal, kuhu oli kogunenud kümneid tuhandeid autospordisõpru. Eesti sõitjaid oli kohal kaks, Janno Ligur ja Siim Saluri, kes osalesid esiveoliste autode klassi Super 1600 Euroopa meistrivõistluste etapil. Ligur jõudis ka poolfinaali, kus oli kuues.

Ligur oli esimeses eelsõidus oma ajaga üheksas, Saluri 18, teises eelsõidus oli Liguri aeg 12. ja Saluri tulemust kirja ei saanud. Kolmandas eelsõidus olid Ligur ja Saluri 11. ja 12. kohal, eestlaste vahe jäi 0,3 sekundi peale. Neljandas eelsõidus oli Ligur taas üheksas ja Saluri 16.

Eelsõitude kokkuvõttes oli Ligur üheksas ja tagas sellega pääsu poolfinaalidesse, Saluri oli 16 ja seega ei pääsenud 12 parema hulka, kes jätkasid poolfinaalides.

Oma poolfinaalis oli Ligur kuues ja sellega edasi finaali ei pääsenud, selleks oleks tarvis olnud vähemalt kolmandat kohta. Selle väga tugeva konkurentsiga poolfinaali, kus Ligurit jäi finaalikohast lahutama neli sekundit, võitis Läti sõitja Janis Baumanis, kes hiljem võitis ka oma sünnipäeval finaali ja tuli etapivõitjaks. Läti sõitjate pidu sai aga täistuurid, kui 18-aastane Reinis Nitišs, kes eelmisel aastal tuli Super 1600 klassi Euroopa meistriks, võitis Super Car maailmameistrivõistluste etapi finaali Petter Solbergi ja Ken Blocki ees ja asus MM-sarja liidriks.

Foto: Kristjan Madalvee

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas