Janno Ligur esimese eestlasena rallikrossi EM-etapi poodiumil

Möödnud nädalavahetusel sõideti Belgias FIA World Rallycross Championship ja FIA European Rallycross Championship 6. etapp rallikrossis. Eesti sõitjad on sellel aastal osalenud nii MM kui EM-etappidel ja Belgias sõidetud etapp läheb Eesti autospordi ajalukku, kui esmakordselt tõusis Eesti sõitja rallikrossi Euroopa meistrivõistluste poodiumile. Selle suurepärase tulemusega sai hakkama Janno Ligur, kes tuli Super 1600 klassi kolmandale kohale.

Kokku oli eestlasi Belgias stardis kaks, mõlemad EM-etapil Super 1600 klassis. Lisaks Ligurile veel Siim Saluri. Eesti mehed näitasid laupäeval esimeses ja teises eelsõidus väga head minekut, Ligur oli 4. kohal ja Saluri 8. ja 10. kohal. Kolmandas eelsõidus pühapäeva hommikul oli Ligur 5. kohal ja Saluri langes kahjuks 19. kohale. Saluri kehva sõidu taga olid käigukastiprobleemid, mistõttu ei osalenud mees enam ka neljandas eelsõidus.

Nelja eelsõidu kokkuvõttes oli liider Läti sõitja Janis Baumanis, Ligur oli 3. kohal ja Saluri 19. kohal. Ligur ja Baumanis olid ühes poolfinaalis, mille võitis Baumanis ja Ligur oli poolfinaalis kolmas. See tagas talle edasipääsu finaali. Finaalis lõpetas Ligur väga hea sõidu kolmanda kohaga, mis on eestlastele ajalooline tulemus – keegi eestlastest pole varem rallikrossi Euroopa meistrivõistlustel poodiumile pääsenud. Tegu pole kindlasti juhusega, Soome etapil oli Ligur neljas ja Rootsis viies.

"See oli meile üsna täiuslik nädalavahetus, autoga probleeme ei olnud ja ise ka suuremaid vigu ei teinud. Poolfinaalis küll üks eksimus oli, kuid see ei mõjutanud tulemust. Finaalis startisin viiendalt kohalt, esimese ringi lõpuks olin tõusnud neljandaks ja eduka taktikaga jokker ringi läbimisel, tõusin kolmandaks. Hea oli ka see, et suutsime kahe esimese mehega liikuda samas tempos," rääkis Ligur.

Finaali võitis Baumanis, teine oli Timur Shigabutdinov. Meistrivõistluste arvestuses on Janno Ligur 9.kohal.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas