Jüri Vips alustas Saksa F4 sarja esikohaga uustulnukate arvestuses

Jüri Vips saavutas Saksamaa vormel-4 meistrisarja esimese etapi avasõidus esikoha uustulnukate arvestuses.

Kvalifikatsioonis saavutas Prema Powerteami sõitja Jüri Vips igati suurepäraseid ringiaegu, millega teenis endale kaheks esimeseks sõiduks neljanda stardikoha. Nädalavahetuse esimene võistlussõit sõideti vihmasajus ja see oli Vipsile esimene kord vormelautoga märjal rajal võistelda. Sellegipoolest õnnestus eestlasel finišeerida esikümnes ja saavutada esikoht uustulnukate arvestuses.

Oscherslebeni ringrajal sõidetud ülejäänud kahe võistlussõidu tulemusteks olid hulk vajalikke kogemusi ja õppetunde. Teises sõidus püsis Vips suurema osa võistlusest esikuuikus, aga siis purunes autol rehv ja eestlane oli sunnitud võistluse pooleli jätma. Tänu esimeses sõidus saavutatud kümnendale kohale sai Vips alustada kolmandat sõitu parimalt stardikohalt. Aga automaatika registreeris Vipsile valestardi, mille eest ta teenis boksist läbisõidu karistuse.

"Kvalifikatsioon õnnestus küll hästi, aga ülejäänud nädalavahetus mitte kõige paremini, kuigi kiirust ja potentsiaali oli," tõdes Jüri Vips. "Teises sõidus läks rehv katki. Viimast sõitu alustasin parimalt stardikohalt, aga valestardi tõttu teenisin karistuse ja langesin sõitjaterivi lõppu. Ülejäänud võistluse käigus õnnestus aga sõita kiiremaid ringe, mis olid paremad ka võistluse liidrite aegadest."

Jüri Vipsi järgmiseks võistluseks on kahe nädala pärast toimuv Saksamaa sarja teine etapp Sachsenringil.

Teise eestlasena startis Saksamaa vormel-4 etapil Jan-Erik Meikup, kelle tulemused sõitudes olid vastavalt 22, 22 ja 27

Lisatud foto, autor Prema Powerteam

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas