Jüri Vips jätkab Itaalia F4 sarjas liidrina uustulnukate arvestuses

Itaalia F4 sarja eelviimasel etapil tegi Jüri Vips mitu suurepärast sõitu saavutades ühes sõidus üldarvestuses teise koha ja esikoha uustulnukate arvestuses. Samuti sõitis Jüri Vips parimal ringil välja F4 autode uue rajarekordi. Kokkuvõttes jätkab ta punktitabeli liidrina uustulnukate arvestuses.

Imolas sõidetud eelviimase etapi kvalifikatsioonis teenis Jüri Vips esimesteks sõitudeks neljanda ja kaheksanda stardikoha.

Avasõidus tegi eestlane väga hea stardi tõustes esmalt kolmandale kohale ja möödudes peagi veel ühest konkurendist. Finišijoone ületas Jüri Vips teisel kohal ja oli parim uustulnukate arvestuses. Teises sõidus tegi Jüri Vips taas suurepärase stardi ja kerkis kiirelt kolmandaks. Heitluses teise koha pärast aga lõikas konkurent talle ootamatult ette ja kerges kokkupõrkes sai viga Vipsi auto esitiib. Boksipeatus kukutas Vipsi teise kümne lõppu. Kahjuks starditakse kolmandas sõidus vastavalt teise sõidu tulemustele ja nii pidi eestlane alustama võistlust 19. stardikohalt. Mitmeid möödasõite teinud Jüri Vips ületas finišijoone üheksandana, aga mitmete konkurentide karistuste tõttu teenis lõpuks seitsmenda koha punktid.

"Päris rahul ei saanud kvalifikatsiooniga siiski olla, sest vahe parimaga oli veidi suur," kommenteeris Jüri Vips. "Esimene sõit kulges väga hästi ja kui enne lõppu poleks ühe avarii tõttu rajale tulnud ohutusauto, oleks ehk võinud ka võidu pärast heidelda. Teises sõidus võitlesin teise koha pärast, aga konkurent rikkus sõidu. Kolmas sõit kulges väga hästi ja rivaalide karistuste järel teenisin lõpuks seitsmenda koha punktid. Kahju, et see teine sõit nädalavahetuse ära rikkus, sest kiirus oli väga hea ja seda näitas ka uus rajarekord."

Järgmisel nädalavahetusel stardib Jüri Vips Saksamaa F4 meistrisarja viimasel etapil.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas