Jüri Vips lõpetas F3 etapil kahel korral esikuuikus

Jüri Vips saavutas Euroopa F3 meistrivõistlustel Austrias toimunud eelviimase etapi sõitudes neljanda, kuuenda ja kaheksanda koha.

Spielbergi ringrajal toimunud etapi kvalifikatsioonides sõitis Jüri Vips välja ringiajad, mis andsid talle võistlussõitudeks viienda ja kaks neljandat stardikohta. Laupäeval vihmast märjal rajal toimunud avasõidus saavutas Motopark võistkonna sõitja Jüri Vips kuuenda koha. Pühapäeval toimunud kahel ülejäänud sõidul oli rada kuiv ja nendest esimesel lõpetas Vips tubli neljanda kohaga. Viimase sõidu stardi järel toimunud saginas puutusid Jüri Vipsi ja Ralf Aroni autod kokku ning selle tulemusena sõitis Vips korraks rajalt välja ja langes kümnendaks. Seejärel õnnestus Vips mööduda kahest konkurendist ja finišeerida kaheksandal kohal.

Jüri Vips: "Tegin nädalavahetusel ise väga hea töö ja kõik, mis minu võimuses, aga Prema tiimi autod olid lihtsalt nii palju kiiremad, et mitte keegi neile vastu ei saa. Ei saagi aru, millest neil selline kiirus. Olingi nö ülejäänutest parim, välja arvatud viimane sõit, kus mind rajalt välja sõideti."

Euroopa F3 meistrivõistluste kokkuvõttes hoiab Jüri Vips enne viimast etappi neljandat kohta ja uustulnukate arvestuses teist kohta.

 

Lisatud foto, autor FIA F3

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas