Jüri Vips lõpetas hooaja võiduga Itaalia F4 sarjas ja saavutas kokkuvõttes esikoha uustulnukate arvestuses

Itaalia F4 meistrisarjas viimasel etapil Monza ringrajal võitis Jüri Vips kolmanda sõidu ja sarja kokkuvõttes saavutas esikoha uustulnukate arvestuses.

Juba Monza ringrajal toimunud teises sõidus võitles Jüri Vips esikoha pärast ja finišeeris tulises heitluses kolmandana. Selle tulemusega kindlustas ta Itaalia F4 sarja uustulnukate tiitlivõidu. Kolmandat sõitu alustas Jüri Vips 8. stardikohalt, tegi väga hea stardi ja tõusis kiirelt kolmandaks. Peagi õnnestus tal mööduda kahest konkurendist, tõusis esikohale, kasvatas kiirelt edumaad ja saavutas ülekaaluka võidu. Esikohaga aitas Jüri Vips kindlustada Prema Powerteamil ka tiitli võistkondlikus arvestuses.

"See oli tõeliselt fantastiline nädalavahetus," rõõmustas Jüri Vips. "Paremini poleks saanudki seda hooaega lõpetada - saavutada esimene etapivõit ja võita uustulnukate tiitel!"

Itaalia F4 meistrisarja üldarvestuses saavutas Jüri Vips 5. koha, sealjuures osales ta ühe etapi ehk kolme sõidu võrra vähem kui tema lähimad konkurendid.

foto: ACI

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas