Jüri Vips saavutas Saksa F4 sarja etapil Nürburgringil kaks poodiumikohta

Jüri Vips näitas taas Saksamaa F4 meistrivõistluste etapil suurepärast kiirust ning saavutas Nürburgringil toimunud võistlustel teise ja kolmanda koha. Juba vabatreeningutel saavutatud parim ringiaeg näitas, et noor Eesti vormelisõitja on heas hoos. Kvalifikatsioonisõit andis kaheks esimeseks sõiduks viiendad stardikohad.

Avasõit oli väga tasavägine ja Prema Powerteami sõitja ületas finišijoone viiendana. Aga tõeliselt head sooritused tegi Jüri Vips pühapäeval toimunud võistlussõitudes. Alustanud teist sõitu viiendalt kohalt, tõusis eestlane juba esimeste kurvidega kolmandaks, seejärel peagi juba teisele kohale ja teisena ületas Jüri Vips ka finišijoone.

Kolmandat sõitu alustas Jüri Vips vastavalt esimese sõidu tulemuste pööratud järjestusele kuuendalt kohalt, tegi väga hea stardi ja tõusis kiirelt kolmandale kohale. Peagi tegi ta ilusa möödasõidu ja tõusis teiseks. Enne finišijoont pidi Jüri Vips aga loovutama koha oma tiimikaaslasele ja finišeeris kolmandana.

"Kvalifikatsioon sujus igati hästi ja ka võistlussõitudes vigu ei teinud," kommenteeris Jüri Vips. "Viimases sõidus oleks ehk võinud ka liidrist mööda saada, aga vahepeal käis rajal ohutusauto ja pärast seda oli ta päris kiire. Lõpus palus tiim mul endast mööda lasta tiimikaaslase Mick Schumacheri, kes võitleb tiitli pärast. Sellest hoolimata teenisin nädalavahetuse kokkuvõttes kõige rohkem punkte."

Uustulnukate arvestuses andsid kolm sõitu Nürburgringil kaks esikohta ja ühe teise koha.

Järgmine Saksamaa F4 sarja etapp toimub kahe nädala pärast Zandvoorti ringrajal Hollandis

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas