Jüri Vips saavutas Saksa F4 sarja teisel etapil uustulnukate arvestuses 2. koha

Sachsenringil sõidetud Saksamaa F4 meistrivõistluste teisel etapil saavutas Jüri Vips teises võistlussõidus uustulnukate arvestuses 2. koha ja üldarvestuses oma seni parima, 8. koha.

Kahjuks pidi aga noor Eesti võidusõitja katkestama esimeses ja kolmandas sõidus avariide tõttu.

"Kõik algas sellest, et me polnud Prema Powerteamiga varem saanud kuiva ilmaga Sachsenringil testida ja seetõttu oli rajast vähe kogemusi," kommenteeris Jüri Vips. "Vabatreeningutel ei saanud kah korralike ringe sõita, sest hästi palju oli väljasõitude tõttu punaseid lippe. Alles kvalifikatsioonis õnnestus häid ringe kirja saada ning esimeseks ja teiseks sõiduks sain vastavalt 12. ja 10. stardikoha."

"Esimeses sõidus toimunud avarii oli puhtalt enda viga ja eks sellest on vaja edaspidiseks õppust võtta," nentis Jüri Vips. "Teine sõit õnnestus hästi ja tõusin kümndendalt stardikohalt kaheksandaks ning saavutsin uustulnukate arvestuses 2.koha. Kuna kolmandas võistlussõidus starditakse vastavalt esimese sõidu tulemustele, siis pidin sõitu alustama praktiliselt stardirivi lõpust ehk 34. kohalt. Start oli väga hea ja peagi olin tõsunud juba 17. kohale, aga siis ei kasutanud üks konkurentidest pidureid ja sõitis mulle küljelt sisse."

Jüri Vipsi järgmiseks võistluseks on maikuu viimasel nädalavahetusel toimuv Itaalia F4 sarja 3. etapp Imola ringrajal.

foto: Prema Powerteam

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas