Jüri Vips tegi Saksa F4 etapil hooaja parima tulemuse saavutades teise koha

Saksamaa F4 meistrisarja etapil Spielbergi rajal Austrias saavutas Jüri Vips avasõidus suurepärase 2. koha, mis on noore eestlase debüüthooaja parim tulemus. Väga head sooritused tegi Jüri Vips ka teises ja kolmandas sõidus, kus saavutas neljanda ja kuuenda koha.

Juba vabareeningutel näitas Prema Powerteami sõitja väga head kiirust ning kvalifikatsioonis saavutas Jüri Vips esimeseks ja teiseks sõiduks vastavalt kolmanda ja kaheksanda stardikoha.

Avasõidus tegi Vips väga hea stardi, näitas suurepärast kiirust ja tõusis teisele kohale ning uustulnukate arvestuses esimeseks. Jüri Vipsi jaoks oli see tänavuse hooaja seni parim tulemus. Väga head sooritused tegi Vips ka teises ja kolmandas sõidus. Startinud teises sõidus 8. stardikohalt tegi ta mitu möödasõitu ja ületas finišijoone neljanda kohaga. Oma stardikohta õnnestus Jüri Vipsil parandada ka nädalavahetuse kolmandas sõidus, kuhu esimese sõidu kümme parimat startisid pööratud järjestuses. Üheksandana võistlust alustanud Vips finišeeris lõpuks kuuendana.

"Kvalifikatsioon ei kulgenud näiteks vabatreeningutega võrreldes ehk kõige paremini, aga seevastu võistlussõidud läksid väga hästi," kommenteeris Jüri Vips. "Suutsin kõigis sõitudes sooritada möödasõite ja parandada oma kohta. Nädalavahetuse kolme sõidu kokkuvõttes teenisin teiseks kõige rohkem punkte."

Järgmine Saksa F4 sarja etapp sõidetakse kahe nädala pärast Nürburgringil.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas