Jüri Vips tõusis Saksa F4 etapil kahel korral uustulnukate arvestuses poodiumile

Hollandis, Zandvoorti ringrajal toimunud Saksamaa F4 meistrivõistluste eelviimasel etapil tõusis Jüri Vips uustulnukate arvestuses kahel korral poodiumile ja lõpetas üldarvestuses kõik kolm sõitu esikümnes. Kvalifikatsioonis sõitis hiljaaegu oma 16. sünnipäeva tähistanud Jüri Vips välja ringiajad, mis andsid Prema Powerteami sõitjale esimeseks ja teiseks võistlussõiduks vastavalt 7. ja 10. stardikoha.

Laupäeval peetud kahes võistlussõidus heitles noor Eesti võidusõitja edukalt oma lähimate konkurentidega ja tegi mõlemas sõidus mitu suurepärast möödasõitu. Mõlemas sõidus õnnestus Vipsil seega oma stardikohta parandada ja ta lõpetas esimeses sõidus kuuenda ning teises sõidus kaheksanda kohaga. Pühapäeval toimus nädalavahetuse kolmas sõit vihmast märjal rajal ja mitmete avariide tõttu otsustati võistlus lõpuks pooleli jätta. Kuuendalt kohalt alustanud Jüri Vips teenis selles sõidus üheksanda koha.

"Kvalifikatsioonis ei õnnestunud ajastus hea ringiaja sõitmiseks ja see rikkuski tegelikult kogu nädalavahetuse, sest kiirust mul oli, aga stardikohad polnud just kõige paremad," kommenteeris Jüri Vips. "Ja kuna Zandvoortis on võimalik mööda sõita vaid esimeses kurvis, siis oli keeruline ka võistlussõitudes kõrgemale tõusta. Viimases sõidus märjal rajal saime tegelikult võidu sõita vaid poole ringi jagu ja seega oli seal raske ka mingit tulemust saavutada."

Kokkuvõttes hoiab Jüri Vips uustulnukate punktitabelis 3. kohta ja üldarvestuses 7. kohta. Saksamaa F4 meistrisarja viimane etapp toimub kahe nädala pärast Hockenheimi ringrajal.

Foto: Prema Powerteam

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas