Jüri Vips tõusis suurepäraste sõitudega Itaalia F4 sarjas kaks korda poodiumile

Itaalia F4 meistrivõistluste etapil Mugello ringrajal finišeeris Jüri Vips kõigis kolmes sõidus esikümnes, neist kahes sõidus saavutas ta suurepäraste etteastetega kaks kolmandat kohta.

Kvalifikatsioon Mugello rajal ei alanud kõige paremini ja esimeseks sõiduks teenis Jüri Vips üheksanda stardikoha. Seevastu teine kvalifikatsioon kulges juba palju edukamalt ja Prema Powerteami sõitja kindlustas endale teiseks sõiduks neljanda stardikoha.

"Tegelikult lootsin kvalifikatsioonist veelgi edukamat, sest nii testisõitudel ja vabatreeningutel olin palju kiirem," kommenteeris Jüri Vips. "Esimeses kvalifikatsioonis tegin kiirel ringil ise väikese vea."

Avasõidus pidas Jüri Vips konkurentidega maha mitu ägedat heitlust, aga pidi siiski finišeerima 9. kohaga. Alustanud aga teist sõitu neljandalt kohalt, tegi Jüri Vips väga hea sõidu ja finišeeris kolmanda kohaga. Kuna kolmandat võistlussõitu alustavad teise sõidu esikümme pööratud järjestuses, siis pidi noor Eesti vormelisõitja startima nädalavahetuse viimasele sõidule kaheksandalt stardikohalt. Väga hea stardi teinud Jüri Vips tõusis juba esimeste kurvidega viiendaks ja peagi suutis ta oma kohta veelgi parandada ning tõusis kolmandale kohale. Nii teises kui ka kolmandas võistlussõidus saavutas Jüri Vips esikoha uustulnukate arvestuses.

"Nädalavahetusega Mugellos võib igati rahule jääda," kommenteeris Jüri Vips. "Samas, kui kvalifikatsioonid oleks paremini sujunud, oleks võinud ehk veelgi kõrgemale kohale tõusta."

Juba järgmisel nädalavahetusel sõidab Jüri Vips Saksa F4 meistrivõistluste etapil Spielbergi ringrajal Austrias.

Foto: ACI 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas