Jüri Vips tõusis tänu kahele esikohale Itaalia F4 sarja liidriks uustulnukate arvestuses

Itaalia F4 meistrivõistluste etapil võitis Jüri Vips kaks esikohta uustulnukate arvestuses ning finišeeris üldarvestuses teisel ja neljandal kohal. Uustulnukate arvestuses tõusis Jüri Vips Itaalia F4 sarjas punktitabeli liidriks.

Vallelunga ringrajal toimunud etapil näitas Jüri Vips suurepärast kiirust juba kvalifikatsioonis, kui saavutas mõlemas ajasõidus parima ringiraja ja sellega ka parimad stardikohad esimesteks võistlussõitudeks.

Esimene sõit laupäeval algas kergelt märjal rajal ja need, kes alustasid kuiva ilma rehvidega, sealhulgas ka Prema Powerteami sõitjad, olid sunnitud vihmasaju tihenedes veidi kohti loovutama. Ja nii lõpetas Jüri Vips võistluse neljanda kohaga, aga oli parim uustulnukate arvestuses. Pühapäeval toimunud teise sõidu stardis möödus Jüri Vipsist tema tiimikaaslane Mick Schumacher ja kaks Prema Powerteami sõitjat kihutasid selles järjestuses kuni finišini. Jüri Vips tõusis poodiumi teisele astmele ja teenis taas esikoha uustulnukate arvestuses. Kolmandat sõitu alustati esikümne osas teise sõidu tulemuste pööratud järjestuses ehk seega startis Jüri Vips üheksandalt kohalt. Avariidega alanud sõidul trügiti ka Jüri Vips rajalt välja ja seetõttu finišeeris ta teises kümnes.

"Esimeses sõidus läksime rehvidega pisut alt, aga seda arvesse võttes oli tulemus siiski hea," kommenteeris Jüri Vips. "Teiseks sõiduks polnud raja see pool, kust mina startisin, öise vihma järel veel päris ära kuivanud ja seetõttu õnnestus tiimikaaslasel minust mööduda. Nädalavahetusest jäi positiivsele poolele kindlasti kaks kvalifikatsioonivõitu, üks poodiumikoht ja kaks esikohta uustulnukate arvestuses."

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas