Jüri Vipsile kuulsalt Macau GP-lt teine koht

19-aastane Eesti vormelisõitja Jüri Vips (Hitech Grand Prix) saavutas kuulsal Macau GP võidusõidul teise koha. Tulemus valmistab Vipsile pettumust.

"Tulemus on väga pettumust valmistav, sõitsin terve nädalavahetuse väga hästi, ideaalsest nädalavahetusest jäi väga vähe puudu," lausus eestlane poodiumil.

Richard Verschoor (MP Motorsport) möödus esikohalt startinud Vipsist pärast turvaauto lahkumist ja kuigi eestlane proovis järelejäänud kaheksa ringiga oma kohta parandada, siis paraku see ei õnnestunud.

"Minu vormelil ei toiminud DRS-süsteem. See hakkas küll tööle, kuid siis oli juba liiga hilja. Kahju, sest olime Richardist kiiremad," rääkis Vips.

Vips tegi Eesti vormelispordi ajalugu, sest eestlaste eelmine parim tulemus Macaus oli Ralf Aroni saavutatud kolmas koht 2017. aastal.

Igal aastal vormel 3 klassile toimuval legendaarsel Macau GP võidusõidul on triumfeerinud paljud nimekad sõitjad, nagu näiteks Michael Schumacher, Ayrton Senna, David Coulthard ja Ralf Schumacher.

 

Allikas: Postimees.ee

Foto: Drew Gibson/MGP

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas