Kardisõitjatel algab aasta tähtsaim võistlus

Kolmapäeval algab Portugalis Portimãos kardisõidu Rotaxi maailmakarikavõistluste finaal. Eestit esindab seekord viis võidusõitjat, kes teenisid osavõtuõiguse välja Eesti meistrivõistlustel ja Balti karikavõistlustel.

Ralf Aron : 14-aastane, koduklubi Aix Racing, klassi Rotax Junior Eesti meister

Kairo Kivi: 17, AGS Racing, Rotax Senior, Balti karikavõistluste 2. koht

Priit Sei: 32, Talvar Racing, Rotax Masters, Eesti meistrivõistluste 3. koht

Aavo Talvar: 18, Talvar Racing, Rotax Senior, Eesti meister

Georg Vann: 18, AGS Racing, Rotax DD2, Eesti meister

Mulluses MK-finaalis oli Eesti võistlejatest parim Georg Vann, kes sai kiireimas klassis DD2 kolmanda koha. Tänavune finaalvõistlus on talle kolmas. Eestlastest kogenuim, Aavo Talvar osaleb MK-finaalis juba kuuendat korda. Viimased kolm aastat on ta seal alati lõpetanud üheksanda kohaga. Georg ja Aavo kuulusid 2010. aastal ka Rahvuste Karika arvestuses teise koha saavutanud Eesti meeskonda. Hea tulemus MK-finaalist on ette näidata samuti Kairo Kivil, kes mullu debütandina lõpetas Rotax Juniori finaali üheksanda kohaga. Ralf Aronile ja Priit Seile on tänavune finaalvõistlus nende karjääris esimene.

Esimene Rotaxi maailma karikavõistluste finaalvõistlus (Rotax Max Challenge Grand Finals ehk RMCGF) peeti aastal 2000. Tänavu osaleb 276 võidusõitjat enam kui 60 riigist, millega see on ilmselt suurim kardivõistlus maailmas. Pääsu eest RMCGF-ile võistles riikide ja regioonide sarjades üle maailma umbes 7500 võidusõitjat. Paremusjärjestus selgitatakse neljas klassis, samuti võistkondade arvestuses. RMCGF eripäraks on veel see, et võisteldakse Rotaxi väljapandud kartide ja mootoritega, tagamaks võistlejatele võrdseid võimalusi.

Eesti kardisõitjad on RMCGF esikoha saavutanud kolmel korral. 2005. aastal võitis Kenneth Hildebrand, 2007. aastal Kevin Korjus ja 2010. aastal Martin Rump, kõik klassis Rotax Junior.

Esimesed vabatreeningud algavad Portimãos juba täna õhtupoolikul ning jätkuvad teisipäeval ja kolmapäeva ennelõunal. Kolmapäeva pärastlõunal toimuvad ajasõidud, millega määratakse stardijärjekord neljapäeval ja reedel peetavatesse eelsõitudesse. Eelsõitude kokkuvõttes pääsevad 28 paremat otse finaalsõitudesse, järgmised 34 võistlevad veel kuue finaalikoha eest lohutussõidus.

Laupäeva hommikupoolikul peetakse Portimãos eelfinaalid ning õhtupoolikul, alates kella 12.15-st Eesti aja järgi finaalid.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas