Kardispordi meistrivõistlused jätkusid pingeliste sõitudega (VIDEO)

HRX Eesti kardispordi meistrivõistlused jätkusid teise osavõistlusega Aravete kardirajal. Võitluslikud sõidud toimusid kõigis kuues võistlusstardis. Lisaks eestlastele sõitsid Eesti ühel paremal kardirajal veel viie riigi sportlased.

Kõige esindluslikum oli võistlejate rivi Rotax DD2 ja Mastersi ühises stardis. Finaali alustas parimalt kohalt Mario Vendla (AGS Racing), kellest peagi möödus lõunanaaber Haralds Garkaklis. Positsioonivõitluses Vendla ja Garkaklise vahel paiskus aga lätlane rajapiiretesse ja katkestas. Seejärel algas võitlus esikoha eest Vendla ja Mario Haugase (Talvar Racing) vahel. Vendla andis endast küll kõik, kuid pidi siiski Haugase selget parimust tunnistama. Tehniliste probleemidega kimpus olnud Antti Rammo (Vihur Team) oli kolmas, kuid sõitis välja võistluste kiireima ringiaja.

Rotax Masters klassis oli parim lätlane Andrijs Lembergs, talle järgnseid eelfinaali kiireim Jaakko Kuusk (Talvar Racing) ja pikalt finaali juhtinud, kuid lõpuks väsinud Priit Sei (Talvar Racing).

Rotax Max klassis läks põnevaks juba eelfinaalis, kui kvalifikatsiooni parima Aavo Talvari (Talvar Racing) kart ei käivitunud ja ta oli sunnitud võistlust alustama viimaselt kohalt. Südika sõiduga tõusis Talvar peagi teiseks, kuid möödasõidul liider Sten Dorian Piirimäest (AIX Racing Team) takistas rivaal teda määrustevastaselt, mis lõppes Piirimäele 10 sekundilise ajakaristusega. Talvar pidi haukama lisa rajakõrvalt ja lõpetas eelfinaali alles neljandana.

See aga ei seganud tal tavakohaselt ülekaalukalt finaali võita. Teisele kohale tõusis südilt sõitnud Kairo Kivi (AGS Racing), kaugele seljataha jäi kolmandana lõpetanud Mart Soo (AIX Racing Team).

Väga palju oli võistlejaid ka Rotax Junior klassis, kus teistest olid selgelt kiiremad Euroopas karastunud Ralf Aron (AIX Racing Team) ja Jüri Vips (TARK Racing). Mõlemad näitasid omavahelises heitluses tõelist maailmaklassi, pidevas positsioonivõistluses oli ees üks, kord teine. Teise EMV etapivõidu noppis Ralf Aron, teine oli Jüri Vips ja kolmas lätlane Martins Sesks.

Teistes klassides olid võidukad Georg Kõss (TGT Racing) Rotax Minimaxis, Karl-Kenneth Neuhaus (Gear Racing) Micro 60-s, Aivo Menken Parts (Vihur Team) Raketis ja Christoffer Reintam (TARK Racing) Cadet klassis.

Järgmine HRX Eesti meistrivõistluste etapp sõidetakse kahe nädala pärast Lätimaal, Kandava kartodroomil, kuid 5.-6. juulil toimub Põltsamaa kardirajal EMV 4. etapp.

Lühivideo HRX EMV II etapist: http://www.youtube.com/watch?v=Au6EKGFzHqg

Fotode autor: Olga Keikova / Eesti Kardiliit

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas