Kehalas tutvustati Noored Autosporti sarja tehnikat ja formaati (VIDEO)

Eesti Autospordi Liit käivitab sellel aastal uue noortesarja Noored Autosporti, mille eesmärgiks on tutvustada noortele vanuses 14-18 eluaastat erinevaid autospordi alasid, andes võimaluse osaleda erinevatel autospordi distsipliinidel, ühtsetele ja võrdsetele tehnilistele tingimustele vastavatel autodel. Esimesel aastal on sarja kalendrisse planeeritud neli etappi, rallikross, ringrada ja kaks rahvarallit. Kasutatakse kuni 1,6 liitrise mootoriga kaheveolisi autosid.

Noored Autosporti sari on heaks võimaluseks noortele autosportlastele, kes planeerivad autospordis järgmist sammu. Läbi selle sarja saab aimu kolmest distsipliinist ja sellest, milline neist neile kõige paremini sobiks. Samuti on see noortele soodne võimalus siseneda autosporti.

Möödunud nädalavahetusel viidi EAL Noortekolleegiumi eestvedamisel ja Urmo Aava juhendamisel läbi esimene Noored Autosporti sarja võistlustehnika ning formaadi tutvustuspäev Kehala Ringil.

Osalenud said Kehala Ringil Ford Fiesta R1 autoga läbida 7 km kaardilugeja istmel Urmo Aava kõrval ning 15 km ise roolis olles. Osalejad olid Maria Helene Tomberg, Robin Vaks, Georg Vaks ja Karl Altraja.

Tutvustuspäeva video: https://www.youtube.com/watch?v=YQqk-9PynjI&feature=youtu.be

Noored Autosporti 2016. aasta kalenderplaan (kahe viimase etapi kuupäev on kinnitamisel)

1. 04.06 Olerex rallikrossi EMV 2 etapp, LaitseRallyPark, Harjumaa (rallikross)

2. 29.06-02.07 HRX autoringraja EMV 4 etapp, auto24ring. Pärnu (ringrada)

3. Juuli (rahvaralli)

4. August (rahvaralli)

Noored Autosporti Sarjas kasutatakse FIA Spordikoodeksi Lisa J kohaseid E- ja R-rühma autosid, mis vastavad NA sarja tehnilistele tingimustele, mille on vaid ülelaadimiseta bensiinimootor (otto-mootor) kubatuuriga kuni 1600cm3 ning 2-ratta vedu (eesmised või tagumised). Lubatud on kasutada FIA klassi R1 reeglitele vastavaid ning R1 klassi homologeeritud kehtiva homologatsiooniga autosid. Lisaks sellele on lubatud kasutada ka klassi R1 homologeerimata autosid, millel on Euroopa sõiduki tüübikinnitus ning mille valmistamise aeg on 2002. a või hilisem juhul kui antud auto vastab NA tehnilistele tingimustele. Vajadusel võib noortekolleegiumi taotlusel EAL tehnikakolleegium vormistada sellisele autole rahvusliku homologatsiooni vastavalt NA sarja tehnilistele tingimustele.

Osaleda võivad kõik EAL-i või muu riigi ASN-i poolt väljastatud kehtivat sõitjalitsentsi omavad võistlejad. Rahvarallil osaledes peab kaardilugeja omama nii EAL-i litsentsi kui ka kehtivat B-katekooria juhiluba. Piiratud juhtimisõigusega võistlejad peavad rahvarallil võisteldes omama vastava staažiga kaardilugejat. Kõik alla 16 aastased võistlejad peavad omama lapsevanema või hooldaja kirjalikku luba võistlemiseks.

Täpsema info avaldame lähiajal www.autosport.ee lehel

Küsimused: Kuldar Sikk 522 1125 ja kuldar.sikk@gmail.com

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas