Kevin Korjus kuulub EOK „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvutiimi uude koosseisu

Eesti Olümpiakomitee (EOK) valis järelkasvuprojekti „Märka järgnevat põlvkonda“ 2014. aasta koosseisu suve- ja taliolümpiaalade ning mitteolümpiaalade peale kokku 25 noort sportlast, lisanduvad kuus pallimängualade sportlast ja üks võistkond. Sportlaste vahel läheb jagamisele 57 000-eurone stipendiumifond. Mitteolümpialade ühe stipendiumi pälvis Eesti hetke üks parimaid autoringrajasõitjaid Kevin Korjus.

EOK president Neinar Seli tõi värske järelkasvutiimi esitlusel peetud kõnes välja, et kooli lõpetanud noorte püsimine spordi juures on Eesti spordi jätkusuutlikkuse üks võtmeküsimusi. „Järelkasvuprojekton laias plaanis üks osa lahendusest, millega anname noortele sportlastele signaali, et nad on meie jaoks tähtsad, me märkame ja tunnustame neid,“ ütles Seli.

EOK järelkasvuprojekti tänavune koosseis pandi kokku 1991-1994 sündinudsportlastest, kes on võistelnud täiskasvanute tiitlivõistlustel. 2000-eurosed stipendiumid antakse välja järgnevalt: kaheksa suveolümpiaaladel, neli taliolümpiaaladel, kuus mitteolümpiaaladel, noorele ja väga noorele talendile ning kaitseväe sportlasele ja üliõpilassportlasele. 1000-eurosed stipendiumid antakse kuuele pallimängualade sportlasele ning üks 4000-eurone stipendiumpallimängude võistkonnale. Samuti antakse välja Eesti Rahva stipendium, mille saaja otsustab Aasta spordihetke konkursi võitnud spordialaliit.

Mitteolümpiaalade stipendiaadid:

Alex-Edward Raus, jõutõstmine

Daisy Kudre, orienteerumine

Endla Vaher, kulturism

Kevin Korjus, autosport

Ksenia Belomestnova, allveeujumine

Rasmus Haugasmägi, veemoto

Suveolümpiaalade stipendiaadid:

Anna Pohlak, purjetamine

Epp Mäe, maadlus

Erika Kirpu, vehklemine

Grigori Minaškin, judo

Julia Beljajeva, vehklemine

Kaarel Alupere, aerutamine

Rasmus Mägi, kergejõustik

Sten-Erik Anderson, sõudmine

Taliolümpiaalade stipendiaadid:

Han Hendrik Piho, kahevõistlus

Irina Štork ja Taavi Rand, iluuisutamine

Johanna Talihärm, laskesuusatamine

Kaarel Nurmsalu, suusahüpped

Noore talendi stipendiumi pälvisid tennisist Anett Kontaveit ja kahevõistleja Kristjan Ilves ning väga noore talendi stipendiumi freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Estiko stipendiumi kaitseväe sportlasele sai laskja Peeter Olesk ja üliõpilassportlasele kergejõustiklane Rain Kask. Eesti Rahva stipendiaadiks nimetati Eesti Vehklemisliidu valikul värske juunioride maailmameister Katrina Lehis.

EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ kutsus 2013. aastal ellu EOK president Neinar Seli. Projekti rahastatakse EOK presidendi palgafondist ja Estiko sõprade fondist.Eelmisel aastal pälvisid projekti raames stipendiumi 27 sportlast ja ükspallimänguvõistkond, kokku 52 000 euro eest.

Eesti Olümpiakomitee tegevust rahastatakse suures osas ettevõtete sponsortoetuste abil. EOK sponsorid on Elion Ettevõtted, EMT, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino Eesti, Paf Grupp, Silberauto.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas