Kevin Korjus tõusis Renault Sport Trophy sarja liidriks

Kui laupäeval tõusis Kevin Korjus Imolas sõidetud Renault Sport Trophy sarja etapil kestvussõidus koos tiimikaaslase Frederik Blomstedtiga poodiumi kõrgeimale astmele, siis pühapäeval peetud PRO klassi sprindisõidus lõpetas Korjus kolmandal kohal ja tõusis ka sarja liidriks PRO klassis. 

Renault Sport R.S. 01 prototüüpautodega sõidetava sarja sprindisõitu läks Korjus rajale viiendalt kohalt, stardis langes ta kolm kohta, kaheksandaks. Motivatsiooni oli aga noormehel küllaga ja kindla sõidu ning möödasõitudega tõusis ta finišiks neljandale kohale. Sõidujärgne tehniline kontroll aga tuvastas kolmanda koha saanud David Fumanelli auto juures tehnilise mittevastavuse. Nimelt oli tema auto paagis peale sõitu vähem kui kolm liitrit kütust, mis on reeglitega ette nähtud. Fumanelli tulemus tühistati ja Korjus tõusis kolmandale kohale, ühtlasi tõusis te peale kahte etappi sarja liidriks PRO klassis. 

Renault Sport Trophy sarjas ootab nüüd ees kahe kuu pikkune paus, järgmine etapp sõidetakse 16.-17. juulil Austrias, Red Bull Ringil.

foto: Renault Sport/DPPI-Gregory Lenormand

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas